Nowa wyścigówka Bentleya – Continental GT3 Race Car

Bentley zaprezentował właśnie swoją nową wyścigówkę. I gdyby auta były ludźmi, to to z pewnością najpierw zabrałoby ci komórkę, potem obiło gębę, a dopiero na końcu zadawało pytania.
New Bentley Continental GT3 - 1.jpg

Z jednej strony to trochę dziwne widzieć tak luksusowe auto jak Continental GT w wersji całkowicie sportowej, ale wystarczy kilka chwil, dłuższe spojrzenie i nagle widok Bentleya w odsłonie wyścigowej staje się zupełnie naturalny. Bo nowy Bentley Continental GT3 Race Car to fura doskonała, zadziorna i drapieżna.

Jest wyposażona w 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8, który rozwinie mniej więcej 550 koni mechanicznych. To wszystko, przy karbonowym nadwoziu i wadze auta wynoszącej ok. 1300 kg, sprawia, że nowy Bentley będzie zwijał asfalt torowy jak Snoop Dogg blunty.

Debiut nowej GT-trójki zapowiadany jest na 24-godzinny wyścig z serii Blancpain GT Series Endurance Cup na torze Monza w 2018 roku. Dobra wiadomość jest też taka, że auto trafi do sprzedaży masowej już w czerwcu tego samego roku. Choć może masowa sprzedaż to złe sformułowanie, bo w końcu niewiele osób będzie mogło sobie pozwolić na zakup tego drogowego potwora. I choć nieznana jest jeszcze oficjalna cena nowego Bentleya, to zakładamy, że musielibyśmy sprzedać obie nerki, płat płucny i dom rodzinny, by sobie na niego pozwolić. Choć nie twierdzimy, że nie warto. Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. mat. pras Piątek 10.11.2017