BMW M3 po rosyjsku - Bilenkin Vintage

Z „twarzy” trochę podobny do Volvo P1800, a trochę do Wołgi GAZ-21. Jednak oparty na konstrukcji BMW E92 i z silnikiem z M3. Twórcy z Rosji chcieli z tego auta uczynić wehikuł czasu, który zawiezie nas do Związku Radzieckiego.
bilenkin.jpg

Wyraźne inspiracje drugą połową XX wieku widać na zewnątrz i wewnątrz modelu Bilenkin Vintage. To pierwszy ich projekt pokazany na targach międzynarodowych, a konkretnie podczas Dubai International Motor Show 2015. Wcześniej przywracali do życia stare Mercedesy, Jaguary i inne oldskulowe samochody.

Ekipa Bilenkin Classic Cars stworzyła model Vintage na bazie BMW E92 produkowanego od 2006 do 2011 roku. Środek nawiązuje do czasów komunistycznych i oprócz wysokiej jakości drewna, skóry i stali można znaleźć tam materiały od najlepszych projektantów. Karmazynowe elementy i ozdobne przeszycia mają w założeniu twórców świadczyć o elegancji i stylu pojazdu. Design ma łączyć się z czystą przyjemnością z jazdy. To zapewni 420-konny silnik V8 z BMW M3 (model dwukolorowy ze zdjęć).Bilenkin Vintage będzie bardzo bezpieczny, bo z planów podanych na stronie producenta wynika, że kierowca i jego pasażer otuleni są dookoła poduszkami powietrznymi oraz pilnowani przez systemy wspomagające jazdę w ciężkich warunkach. Dane z komputera pokładowego wyświetlane są na przedniej szybie – zapewne chodzi o wyświetlacz HUD. Plotka głosi, że za wózek trzeba zapłacić około 560 000 złotych. Drogo, ale większość elementów wyposażenia robiona jest ręcznie, a niektóre z nich pokryte złotem i kamieniami szlachetnymi.
Dodał(a): Rich Giański / fot.: bilenkin.ru Czwartek 07.01.2016