Audi RS7 Mameda Khalidowa wystawione na sprzedaż

Słynny zawodnik mieszanych sztuk walki postanowił pozbyć się jednego ze swoich samochodów. Szare Audi RS7 może się pochwalić nie tylko imponującą mocą silnika, ale także adekwatną do niej ceną.

audi.jpg

Mamed Khalidow niezbyt długo cieszył się swoim Audi. Pierwsze zdjęcia sportowca pozującego obok samochodu pojawiły się pod koniec lutego, a już w połowie kwietnia natrafiamy na ogłoszenie jego sprzedaży. Audi znalazło się w ofercie firmy Exclusive Cars, która zachwala je w następujący sposób:


Audi RS7 w seryjnej wersji to auto zdecydowanie niepospolite. Pod jego maską znajduje się benzynowy silnik V8 o pojemności czterech litrów, który generuje moc 560 koni mechanicznych. Dzięki niemu samochód przyspiesza od zera do setki w niecałe 4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 kilometrów na godzinę – chociaż z pewnością mogłaby być większa. To wartości z pewnością bardziej niż zadowalające, jednak egzemplarz Mameda został poddany dodatkowym modyfikacjom, które uczyniły z niego prawdziwego drogowego potwora. Wykonane na hamowni pomiary wykazały, że szare RS7 może się pochwalić ponad 650 koniami mechanicznymi i aż 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego!
Samochód ma dość niewielki przebieg – to zaledwie około 13 tysięcy kilometrów. Aby stać się jego właścicielem, trzeba wyłożyć na stół prawie 400 tysięcy złotych. Nie jest to cena zbyt wygórowana – egzemplarze o podobnym stanie (zarówno technicznym, jak i licznika) potrafią kosztować dużo więcej.
A skoro już mowa o aucie po celebrycie – jakiś czas temu pisaliśmy o wystawionym na sprzedaż Mercedesie klasy S, który przez wiele lat należał do Russella Crowe’a.


Dodał(a): Piotr Majewski / fot. https://www.facebook.com/eciserwissamochodowy/ Wtorek 17.04.2018