Adam Małysz Wicemistrzem Polski

Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem zajął trzecie miejsce w Rajdzie Żagań Master Race, co zapewniło mu tytuł Rajdowego Wicemistrza Polski Samochodów Terenowych

Rajd Żagań Master Race był ostatnią w tym sezonie rundą cyklu Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Pierwszy dzień rajdu Małysz zakończył na wysokiej trzeciej pozycji, tracąc do lidera Miroslava Zapletala 4:21 min. Tego dnia drużyny trzykrotnie przejechały prawie 60-kilometrowy Odcinek Specjalny Poligon Żagań.

Niedziela to czwarta, ostatnia próba na Poligonie. Dla Adama Małysza OS zakończył się na świetnej drugiej pozycji, zapewniając finalnie trzecie miejsce na podium Żagań Master Race z wynikiem końcowym 2h 09:47.0. Pierwszą pozycję utrzymał Miroslav Zapletal z czasem 2h 04:54.0. Drugą pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu z czasem 2h 08:39.0 zdobył Łukasz Komornicki, pilotowany przez Artura Kołodzieja.

Start Małysza w Żaganiu stał pod znakiem zapytania do ostatniej chwili. Jego Toyota Hilux po ostatnim rajdzie nadal jest na etapie przebudowy pod zbliżający się Rajd Dakar 2014. Jednak dzięki gestowi kolegów z ORLEN Team, Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, którzy udostępnili mu swoje auto, Małysz mógł wziąć udział w rajdzie i tym samym walczyć dalej o tytuł Mistrza Polski Samochodów Terenowych.

Malysz rajdy.jpg

Adam Małysz wraz  z pilotem Rafałem Martonem w tym sezonie dzięki świetnym wynikom i dużym postępom zdobył już Mistrzostwo Strefy Europy Centralnej (CEZ). Teraz uzyskał drugie miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych z wynikiem 136 pkt. Obecnym mistrzem Polski jest Miroslav Zapletal, pilotowany przez Macieja Martona, syna Rafała Martona.

belka_zobacz-galerie.jpg

 ŻAGAŃ MASTER RACE
1. Miroslav Zapletal/Maciek Marton (CZ/PL) Hummer H3 Evo 2:04.54
2. Łukasz Kormornicki/Artur Kołodziej (PL) Mitsubishi 2h08:39.0 L200 +3.45
3. Adam Małysz/Rafał Marton (PL) Toyota Hilux  2h09:47.0 +4.53

PUNKTACJA RAJDOWYCH MISTRZOSTW POLSKI SAMOCHODÓW TERENOWYCH

1. Zapletal 142
2. Małysz 136
3. Komornicki 112
4. Dąbrowski 69

Adam Małysz - najbardziej utytułowany w historii skoczek narciarski. W marcu 2011 roku zakończył swoją karierę w skokach narciarskich, rozpoczynając tym samym karierę jako kierowca rajdowy. Na początku 2012 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 37. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki doskonałej jeździe Orzeł z Wisły oraz jego doświadczony pilot Rafał Marton nie dali szans rywalom i w 2012 roku sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzostwo Czech oraz czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1. W 2013 roku Małysz zdobył 15. miejsce w Rajdzie Dakar oraz pierwsze miejsce w FIA CEZ Cross Country.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Poniedziałek 28.10.2013