Adam Małysz w Baja Żagań

Już jutro podczas Baja Żagań rozpoczyna się ostra rywalizacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Silne sportowe emocje mogą poczuć kibice Adama Małysza, który razem z Rafałem Martonem w ostatecznej rozgrywce walczy o najwyższy stopień na podium
Adam Małysz w rajdzie Baja


Baja Żagań to ostatnia z eliminacji tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.  Oprócz tego stanowi 5. Rundę Międzynarodowych Mistrzostw Czech w Rajdach Terenowych oraz 3. rundę Rajdowego Pucharu Samochodów Terenowych dla kierowców nieposiadających licencji sportu samochodowego. Pierwotnie miała stanowić pierwszą rundę, jednak z przyczyn niezależnych została przeniesiona przez organizatora na późniejszy termin.

Dla Adama Małysza, pilotowanego przez Rafała Martona, od wyniku Baja Żagań zależy ostateczne miejsce
w Mistrzostwach Polski. Dotychczas w rundach Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (CEZ) zespół na cztery eliminacje, aż dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce i raz stanął na trzecim miejscu podium. Tym samym doskonały wynik finalnie zapewnił Małyszowi i Martonowi Mistrzostwo Strefy Europy Centralnej (CEZ). Teraz zespół jest o krok od Mistrzostwa Polski, a także Mistrzostwa Czech i Słowacji.

W rajdzie Baja Żagań, rozpoczynającym się 26 października, zespół ORLEN Team startuje z numerem drugim.
Z numerem pierwszym pojedzie Miroslav Zapletal z pilotem Maciejem Martonem. Obecnie Orzeł z Wisły wyprzedza o 7 punktów  w klasyfikacji Mistrzostw Polski Miroslava Zapletala. Zwycięski zespół poznamy już w niedzielę, po zakończeniu 6 Odcinka Specjalnego rajdu Baja Żagań.

Adam Małysz
- najbardziej utytułowany w historii skoczek narciarski. W marcu 2011 roku zakończył swoją karierę w skokach narciarskich, rozpoczynając tym samym karierę jako kierowca rajdowy. Na początku 2012 wystartował w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 37. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki doskonałej jeździe Orzeł z Wisły oraz jego doświadczony pilot Rafał Marton nie dali szans rywalom  i w 2012 roku sięgnęli po mistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej i grupie T1, mistrzostwo Czech oraz czwarte miejsce w FIA CEZ Cross Country Trophy w T1.
Dodał(a): Ostatni Mohikanin Piątek 25.10.2013