Wirtualna rzeczywistość na PS4

Chyba trochę się sfochujemy na Sony, bo w piękny sposób zrobiło nam na złość. Z jednej strony to piękny dzień, bo ogłosiło premierę wirtualnych gogli, z drugiej producent każe nam czekać do października. Ale będziemy cierpliwi, bo tę datę uznajemy za początek nowej ery gamingu.
ps-vr.jpg

Co prawda wirtualne gogle mają również inni producenci, ale Sony wypuści swoje dedykowane do konsol najnowszej generacji i w pełni kompatybilne z PS4. PlayStation VR trafią do pierwszych szczęśliwców w październiku, ale już można zamawiać je w przedsprzedaży za 1 769 zł. Okulary Oculus Rift kosztują ok. 2 500 zł, a HTC Vive ok. 3 200 zł.

Przewagą Sony będą gry produkowane specjalnie pod tę technologię oraz ekskluzywne tytuły zarezerwowane dla PlayStation. Już teraz zapowiedziano specjalną wersję Star Wars Battlefront od EA, DICE i Lucasfilm. Na chwilę obecną prace trwają nad imponującą listą 160 pozycji, a do końca roku premierę będzie miało 50 tytułów. Niektóre z nich: Eagle Flight (Ubisoft), Rez Infinite (Enhance Games), EVE: Valkyrie (CCP Games), Headmaster (Frame Interactive), Wayward Sky (Uber Entertainment), RIGS: Mechanized Combat League, Tumble VR, Until Dawn: Rush of Blood i PlayStation VR WORLDS (SCE WWS). Nie zdziw się, jeśli w Twojej firmie od października w tajemniczych okolicznościach zaczną przestawać pojawiać się w pracy kolejni fani wirtualnej rozrywki...Specyfikacja techniczna PlayStation VR:
- wyświetlacz OLED 5,7 cala,
- rozdzielczość - 1920 x RGB x 1080,
- pole widzenia - 100 stopni,
- częstotliwość odświeżania 120 Hz,
- 360 stopni śledzenia ruchów za pomocą dziewięciu diod LED,
- opóźnienie – mniej niż 18 ms,
- 3D audio,
- złącze HDMI i USB,
- współpraca z PS Move,
- akcelerometr, żyroskop.

Cena PlayStation VR: 1 769 zł.

ps-vr-2.jpg


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 17.03.2016