Synowie marnotrawni

Zawrócić z drogi zbrodni można próbować nawet spod szubienicy. Lepiej przecież późno niż wcale!

murderART.jpg

Każdy w życiu ma prawo do popełniania błędów. Nieważne, czy jesteś psychopatycznym mordercą, oślizłym gwałcicielem, czy nekrofilem satanistą. Najważniejsze, by w porę zrozumieć swój zły uczynek i jak najszybciej wrócić na ścieżkę Dobra. Przedstawiamy najbardziej wzruszające przykłady ludzi, którzy tak właśnie uczynili. Czy to się im opłaciło? To już inna historia...

DAVID BERKOWITZ  VEL „SYN SAMA”  VEL „ZABÓJCA KALIBER 44”
David_Berkowitz.jpg
fot. mug shot
Satanista, fascynat filozofią New Age, jeden z najsłynniejszych potworów „made in USA”.
Kto zacz:  W latach 1976-1977 terroryzuje Nowy Jork, mordując 6 i raniąc 7 przypadkowych osób. Jego celem są zakochane pary i młode dziewczęta. Morduje, jak twierdzi, ku chwale Szatana i za namową demona imieniem Sam Carr, który objawia mu się pod postacią czarnego labradora sąsiadów. Policja wpada na jego trop na podstawie mandatu za złe parkowanie obok miejsca jednej ze zbrodni. Dostaje wyrok sześciokrotnego dożywocia.

Przemiana:  W więzieniu Berkowitz przeklina Złego i zaczyna służyć Bogu. Za pomocą internetu rozpoczyna długoletnią misję katechizacyjną. Wyraża skruchę za wszystkie morderstwa. Oprócz labradora demona, którego również zastrzelił.

Opłacalność nawrócenia: W imię odkupienia win David konsekwentnie odmawia starania się o zwolnienie przedterminowe z więzienia Sullivan w stanie Nowy Jork.

GEORGE BURDI  VEL „ERIC HAWTHORNE”
Jeden z najsłynniejszych w historii działaczy rasistowskich.Kto zacz:
Aktywista Ku-Klux-Klanu, podejrzewany o udział w dziesiątkach rasistowskich pogromów, pobić i morderstw. Właściciel wytwórni Resistance Records (muzyka spod znaku White Power), lider kultowej wśród neonazistów grupy RAHOWA (Święta wojna rasowa). W 1993 r. w Ottawie (Kanada) dowodzi atakiem na antynazistowską demonstrację. Pobito kilkanaście osób. 22-letnia Alicia Reckzin, brutalnie skopana przez Erica, o mały włos nie umiera. Ten trafia do paki.

Przemiana:
Po rocznej odsiadce Eric wychodzi na wolność i pod wpływem filozofii Wschodu odmienia swe życie. Sprzedaje Resistance Records i zaczyna aktywność antyrasistowską. Zakłada grającą muzykę etno grupę Novacom. W wywiadach podkreśla, że wstydzi się swej przeszłości.

Opłacalność nawrócenia: Teksty typu „Zabijesz wszystkich Murzynów, zagazujesz wszystkich Żydów” (utwór „Third Reich”) George zamienił na opiewanie piękna Matki Ziemi. Natomiast nienawiść rasową zamienił na miłość z piękną Indianką. Cóż za resocjalizacja!

AUKAI COLLINS VEL „ABU MUDŻAHID”
Aukaicollins.jpgAmerykański mudżahedin, jedna z najbardziej poszukiwanych przez FBI osób, fascynat SS.

Kto zacz:
Wyszkolony w obozach treningowych Al-Kaidy w latach 1995-1999, weteran wojen w Czeczenii, Bośni, Kosowie i Kaszmirze. Podejrzewany o powiązania z terrorystami przygotowującymi zamachy w USA. Na początku nowego tysiąclecia wraca do USA, gdzie zostaje przechwycony przez tajnych agentów.

Przemiana:
  Na amerykańskiej ziemi zmienia stronę barykady. Staje się łowcą zbiegów, informatorem i agentem CIA oraz FBI w środowisku islamskich radykałów i konsultantem ds. antyterroryzmu.
fot. Dominique Mainon
Opłacalność nawrócenia:
Człowiekowi chorągiewce noga powinęła się w Meksyku. Trafia tam do więzienia. Podobno to zemsta jego mocodawców... z tajnych służb USA. Wkurzyło ich, bo Aukai zarzucił im, że zignorowali przekazane im informacje o planach ataków na World Trade Center. Aukai z więzienia wyszedł jednak jako bogaty człowiek, bo nie tracił czasu i napisał tam bestsellerową autobiografię „My Jihad”.

JEFFREY DAHMER VEL „MORDERCA Z MILWAUKEE”
Jeffrey-dahmer.jpgAmerykański kanibal i nekrofil, pierwowzór Hannibala Lectera.

Kto zacz:
W latach 1978-1991 w stanie Milwaukee (USA) morduje, a potem spożywa co najmniej 15 osób. Ofiary (chłopców i czarnych homoseksualistów) torturuje, odurza lekami podanymi w alkoholu, zabija, gwałci, ćwiartuje i... zjada. W 1991 r. policja wkracza do jego mieszkania. Śledczy znajdują ludzkie szczątki: głowy stoją na półkach, w spiżarni są weki z ludzkim mięsem. Dahmer otrzymuje 15 wyroków śmierci (z możliwością starania się o zwolnienie warunkowe po 936 latach). 

Przemiana: Pod wpływem Nowego Testamentu Dahmer nawraca się, wyraża żal za grzechy i przyjmuje chrzest w więziennej pralni. Uwielbia porównywać się do św. Pawła - przestępcy, który „wyszedł na prostą dzięki wierze w Jezusa”.
fot. mug shot
Opłacalność nawrócenia: W grudniu 1994 r. „św. Paweł”  zostaje zatłuczony sztangą na więziennej siłowni. Jego zabójca, współwięzień Christopher Scarver, sam siebie nazywający „Synem Bożym”, pragnie pokazać mu właściwą hierarchię.

ED GEIN
Edgein.jpgPierwowzór Normana Batesa z „Psychozy” i Leatherface’a z „Teksańskiej masakry piłą mechaniczną”. Nekrofil i hiena cmentarna.

Kto zacz:
W 1957 r. policja przeprowadza rewizję w domu Geina w Wisconsin (USA), podejrzewanego o rozbój i kradzież w pobliskim sklepie. Na miejscu funkcjonariusze odkrywają wypatroszone, zgniłe zwłoki przybite do sufitu, bibeloty takie jak miska z ludzkiej czaszki, fotel tapicerowany ludzką skórą, garnitur z tegoż surowca i spreparowane kobiece narządy rodne z ciał co najmniej 10 kobiet. Podejrzewany o zabicie własnego brata i kilkudziesięciu innych osób Gein poszedł siedzieć za... dwa udowodnione mu morderstwa.

Przemiana:
Po 10 latach badań psychiatrycznych w 1968 roku trafia do zakładu dla obłąkanych. Staje się wzorcem kuracjusza, duszą towarzystwa i regularnym gościem szpitalnej biblioteki. Odnajduje sens życia dzięki odkryciu swego prawdziwego powołania: artystycznego polerowania kamieni podczas terapii zajęciowych.
Opłacalność nawrócenia:  Umiera z przyczyn naturalnych w 1984 r., otoczony sympatią, życzliwością i spełniony artystycznie.


RONALD I REGINALD KRAY VEL „BLIŹNIACY”

Przerażająca para bliźniąt jednojajowych. Najbrutalniejsi szefowie brytyjskiej mafii, których złoty okres to lata 50. i 60. XX wieku.
Kto zacz: Dwaj świetnie zapowiadający się bokserzy. Już jako nastolatkowie zakładają gang specjalizujący się w „ochronie” lokali. Z czasem ich organizacja kontroluje niemal cały londyński półświatek - od klubów nocnych, poprzez prostytucję, handel bronią i narkotykami, po zabójstwa na zlecenie. Macki ich korporacji sięgają nawet Afryki. Bracia na wyżyny wynoszą sztukę torturowania, na czele z ulubionym wkręcaniem jąder w imadło. Scotland Yard zatrzymuje demonicznych bliźniaków w 1968 roku. Ronowi i Reggiemu udowodniono trzy morderstwa.
Przemiana: W więziennych murach krwawy duet zgodnie potępia przemoc, a Ronald, dotąd zdeklarowany gej, także swe preferencje seksualne. Nawrócony na hetero żenił się dwukrotnie w latach 80. Opłacalność nawrócenia: Bracia stają się gwiazdami mediów, powstają książki i filmy o ich życiu. - Tej karze zawdzięczamy całe dziesięciolecia życia. Na wolności dawno bylibyśmy trupami - twierdzi Ronald. Obaj, pogodzeni z Bogiem i ludźmi, umierają z przyczyn naturalnych. Jeden w roku 1995, a drugi w 2000.

ZDZISŁAW MARCHWICKI VEL „WAMPIR Z ZAGŁĘBIA” 
marchwicki.jpgGwałciciel, zoofil i najsłynniejszy polski seryjny morderca.

Kto zacz:
W latach 1964-1970 na terenie Zagłębia Śląsko - Dąbrowskiego „Wampir” napada, ogłusza tępym przedmiotem, a następnie bije na śmierć i gwałci 21 kobiet. Władze podejrzewają, że dewiant z Zagłębia kpi sobie z władzy ludowej, gdyż wśród ofiar jest kobieta o nazwisku Gomółka oraz 18-letnia bratanica Edwarda Gierka, ówczesnego sekretarza wojewódzkiego PZPR. Marchwicki zostaje wytypowany jako jeden z podejrzanych przez milicyjną specgrupę o kryptonimie „Anna”. Aresztowany w 1972 r. trzy lata później zostaje skazany podczas budzącego dziś wątpliwości pokazowego procesu za 14 zabójstw i 6 usiłowań. Wyrok: kara śmierci.

Przemiana:
W pisanym w areszcie pamiętniku zawiera przestrogę dla potomnych: (pisownia oryginalna) „Wszyscy (...) niech wiedzą że nie warto jest zabijać te cierpienia które ja przechodze uniknie jedynie ten kto będzie przestrzegał piątego przykazania Bożego”.

Opłacalność nawrócenia:
Marchwicki kończy na szubienicy ustawionej w garażu milicyjnym w Katowicach.


STANLEY WILLIAMS VEL „TOOKIE”


Afroamerykanin, który stworzył Crips, najkrwawszy z czarnych gangów, liczący dziś 100 tysięcy członków na całym świecie.
Kto zacz: Kryminalista zajmujący się stręczycielstwem, wymuszeniami rozbójniczymi, morderstwami, handlem narkotykami i kierowaniem grupą przestępczą. W 1979 r. dokonuje w sklepie w Los Angeles (USA) jatki za pomocą obrzyna. Strzela w głowy trójce chińskich emigrantów oraz sprzedawcy. Skazany na karę śmierci staje się postrachem więzienia San Quentin, w którym formuje syndykat nazwany Zjednoczoną Organizacją Cechów.
Przemiana: W 1988 r. Tookie, po zmasakrowaniu współwięźnia, trafia na ponad sześć lat do izolatki, gdzie zaczyna czytać książki i analizować swe życie. W latach 90. rozpoczyna kampanię przeciw przemocy. Pisze książki i przemówienia, jest kilkakrotnie nominowany do pokojowej i literackiej Nagrody Nobla.
Opłacalność nawrócenia: Arnold Schwarzenegger, gubernator Kalifornii,  nie korzysta z prawa łaski i w grudniu 2005 r. Tookie otrzymuje zastrzyk z trucizną. Umiera... drwiąc z katów.


Dodał(a): Michał Jośko Czwartek 04.08.2011