„Wiedźmin” obsada, premiera, przecieki – wszystko, co wiemy na temat serialu Netfliksa

Nad porządną ekranizacją „Wiedźmina”, czyli nad tym, o czym wszyscy fani serii marzą od lat, Netflix pracuje już od jakiegoś czasu. Co jednak wiadomo na temat serialu „Wiedźmin”? Jaki będzie scenariusz, co wiemy o obsadzie i jaka jest potencjalna data premiery? Wszystkie te informacje zebraliśmy dla was w tym miejscu, żebyście nie musieli ich już szukać.
the-witcher-wild-hunt-standard-edition_pdp_3840x2160_en_WW1.jpg

O amerykańskiej ekranizacji sagi Andrzeja Sapkowskiego mówi się od dłuższego czasu. Właściwie to odkąd w kinach pojawiła się polska adaptacja „Wiedźmina”, każdy fan Geralta chce o niej jak najszybciej zapomnieć i błaga wszystkich bogów, aby za przygody jego ulubionej postaci wzięli się spece zza oceanu. Ich modlitwy zostały wysłuchane. Prozę Sapkowskiego w formie serialu zrealizują najlepsi spece w branży, czyli twórcy z Netfliksa.

Serial „Wiedźmin” – reżyseria i produkcja

Za kamerą w serialu o przygodach Geralta z Rivii stanie znany na polskim podwórku reżyser Tomasz Bagiński, odpowiedzialny m.in. za krótkometrażowy film pt. „Katedra”, który był nominowany do Oscara. Bagiński wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek „Wiedźmina”, a dodatkowo ma być także producentem wykonawczym serii, do spółki z Jarkiem Sawką. Co istotne, obaj panowie doskonale znają świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego, jako że współpracowali ze studiem CD Projekt Red przy tworzeniu wszystkich trzech części gier „Wiedźmin”.

„Wiedźmin” Netfliksa – scenariusz

Scenarzystką „Wiedźmina” została Lauren S. Hissrich, showrunnerka współpracująca już wcześniej z Netfliksem przy serialach takich jak „Power”, „The Defenders” i „Daredevil” (ten ostatni – wybitny). Hissrich ukończyła już scenariusz do pilotażowego odcinka przygód Geralta z Rivii i z tego, co wiadomo, opierała się w głównej mierze na opowiadaniach Sapkowskiego pt. „Kwestia ceny”, „Ostatnie życzenie”, „Mniejsze zło” i „Coś więcej” (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Fani „Wiedźmina” znający na pamięć każdy tekst Geralta nie muszą się bać o niezgodność z oryginałem. Nad produkcją ma czuwać również autor, który będzie konsultantem kreatywnym. Sapkowski wydaje się podekscytowany tym faktem. Jak sam mówi, cieszy się, że będzie pracował nad wierną adaptacją swoich tekstów i jest zadowolony z całego zespołu.

- Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat – przekonywał pisarz.

„Wiedźmin” – obsada i postaci

W tej kwestii jest najwięcej znaków zapytania. W roli Geralta z Rivii podekscytowani fani obsadzili już kilku aktorów. Na czele wciąż pozostaje Mads Mikkelsen, znany m.in. z roli Le Chiffre w „Casino Royal”. Poza nim wśród kandydatów pojawił się Travis Fimmel lub znany z serialu „Zagubieni” Josh Holloway (ten ostatni najmniej prawdopodobny).

Oczywiście każde z tych nazwisk to tylko marzenia fanów, bo tak naprawdę nabór obsady wciąż trwa, i zapewne jeszcze nieprędko poznamy odtwórców głównych ról w serialu. Swoją drogą, kogo wy widzicie?

I mimo że nie znamy odtwórców ról, Hissrich na swoim Twitterze podzieliła się z fanami postaciami, które umieści w serialu i ich krótką charakterystyką. Oto ona.

Geralt: stoicki, ostrożny, zrównoważony, zażarty/zawzięty
Yennefer: ognista, dumna, sprytna, sprzeczna
Ciri: sprężysta, nieustępliwa, bezczelna/bezwstydna, rozwijająca się
Płotka: wytworna, wierna, szczególnie czujna, pewna.
Jaskier: ekstrawagancki, bezczelny, łatwo władający językiem, lojalny
Triss Merigold: butna, idealistyczna, niepewna, sprzeczna
Cahir: sprzeczny, charyzmatyczny, udręczony, szlachetny, o czystym sercu.
Regis: elokwentny, skryty, światowy, udręczony
Vilgefortz: najemnik, konspiratorski, żądny władzy, bezwzględny
Emhyr: imperialistyczny, bezwzględny, monarchiczny, przebieraniec
Milva: pyskata, brutalna, pojednawcza, zdroworozsądkowa
Leo Bonhart: sadystyczny, upiorny, okrutnie skuteczny, hedonistyczny.

Serial „Wiedźmin” – budżet

Tutaj też nie ma żadnych potwierdzonych informacji. Zapewne Netflix nie wyłoży od razu grubych milionów na produkcję serialu o „Wiedźminie”, natomiast nie będą to też małe pieniądze. „Puls Biznesu” szacuje, że może to być ok. 6 mln złotych. Podwyżki w budżecie oczywiście zależeć będą od tego, jak bardzo pierwszy sezon serii się przyjmie.


„Wiedźmin” – gdzie będzie kręcony serial?

Wielu fanów życzyłoby sobie, by serial kręcony był w Polsce. Niestety Netflix również nie zdradza i tych informacji. Jednak biorąc pod uwagę naturę powieściowego oryginału i reżysera, jest to bardzo możliwe. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. CD Projek RED Wtorek 10.04.2018