Wiedźmin – Netflix pokazał zwiastun

Długo zapowiadana produkcja na podstawie polskiej powieści wkrótce ujrzy światło dzienne. Producenci właśnie ujawnili zwiastun.
qQM4dnUATEYcY7KuyyL3Sj.jpg

Bohaterowie powieści Sapkowskiego powrócą na ekrany w nowej aktorskiej adaptacji powieści. Wiadomo, że uroczysta premiera serialu z udziałem gwiazd, czerwonym dywanem i tłumem fotoreporterów odbędzie się 16 grudnia w Londynie.

Nieoficjalnie wiadomo, że na platformie serial może pojawić się następnego dnia. Zgodnie z drugą wersją, nawiązując do tradycji piątkowych premier na Netflixie, istnieje prawdopodobieństwo, że „Wiedźmin” będzie dostępny od 20 grudnia.W 8-odcinkowym serialu zobaczymy Henry’ego Cavilla jako Geralta, Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan, która wciela się w rolę Ciri. Fabuła ma opowiadać historię Geralta, zmutowanego łowcy potworów, który poszukuje swojego miejsca na świecie. 


Twórcą serialu jest Lauren Schmidt, a do pracy nad scenariuszem Declana De Barrę, Jenny Klein, Micahela Ostrowski, a reżyserią zajęli się Alik Sacharow, Challotte Brandstrom i Alex Gracia Lopez. Jednym z producentów obrazu jest Tomasz Bagiński, który w 2002 roku był nominowany do Oskara za krótkometrażowy film animowany „Katedra”.


ZOBACZ TAKŻE: HBO ZAPOWIADA „HOUSE OF DRAGON”. SPIN OFF „GRY O TRON”

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Netflix Czwartek 31.10.2019