Vin Diesel przesiada się do fantasy

Pewnie dla odmiany Vin Diesel, gwiazda przebojowego cyklu „Szybcy i wściekli” oraz niezapomniany Riddick, wciela się w postać ostatniego łowcy czarownic i nie oznacza to, że będzie trzymał z Inkwizycją.
lowvca2.jpg
Pięćset lat temu wybuchła wyniszczająca wojna między ludźmi, a zastępami czarownic pragnącymi pogrążyć Ziemię w chaosie. Dzięki męstwu i poświęceniu łowców czarownic udało się uchronić świat przed zagładą. Jeden z nich - Kaulder (Vin Diesel) uśmiercił ich Królową, która umierając rzuciła na niego klątwę nieśmiertelności.

Dziś Kaulder wciąż błąka się po świecie poszukując renegatów, którym udaje się przedostać z mrocznych odmętów w świat ludzi. Jego jedynymi sprzymierzeńcami są proboszcz nowojorskiej świątyni oraz młoda czarownica o dobrym sercu Chloe. Ich pomoc może jednak nie wystarczyć, gdy okaże się, że światu grozi powrót Królowej, którą wskrzesić pragnie Belial – potężna, zbuntowana czarownica śniąca o panowaniu zła.


Ciężki bój o przetrwanie ludzkości pomoże stoczyć mu czarownica Chloe - gwiazda „Gry o tron” Rose Leslie. Rose Leslie to aktorka, którą większość widzów kojarzy z roli czerwonowłosej Ygritte w serialu „Gra o tron”. W 2009 debiutowała w filmie telewizyjnym „New Town”, za co otrzymała nagrodę New Talent Award w kategorii „Best Acting Performance” przyznawaną przez szkocki oddział BAFTA. Zaczęła wówczas regularnie występować w teatrze (m.in. w Globe Theatre). Jednak przełomem w jej karierze okazała się rola Ygritte – aktorka dołączyła do obsady serialu „Gra o tron” w 2012.

W „Grze o tron” Rose była dzikuską zza muru, uwiodła Jona Snowa – jednego z głównych bohaterów tej megaprodukcji. To dla niej zdecydował się zdradzić Nocną Straż, do której wstępując ślubował życie w celibacie oraz wieczną ochronę przed ludźmi zza muru, a więc również przed Ygritte. W „Łowcy czarownic” Rose wciela się w postać Chloe – dream walkerki, która wchodząc do snów nie raz ratuje głównego bohatera Kauldera (wcielającego się w tytułową rolę Vina Diesela). I tym razem połączy bohaterów coś więcej niż misja ratowania świata.

lowvca1.jpgŁOWCA CZAROWNIC (The Last Witch Hunter)

PREMIERA: 23 PAŹDZIERNIKA 2015

Reżyseria: Breck Eisner („Opętani”, „Sahara”)

Występują:
Vin Diesel („Szybcy i wściekli” - cykl, „Strażnicy galaktyki”, „Riddick” )
Elijah Wood („Władca pierścieni”, „Hobbit: niezwykła podróż”)
Rose Leslie („Gra o tron”)
Gatunek: fantasy
Produkcja: USA 2015
Dystrybucja w Polsce: Monolith FilmsDodał(a): CKM.PL/mat. prasowe Poniedziałek 28.09.2015