Tusk: 'Za taką cenę benzyny Kaczyński nie najeździ się po Polsce'

Donald Tusk od kilku dni komentuje stały wzrost cen benzyny, która w tym momencie sięga już powyżej 8 zł. Polityk ironicznie komentuje najbliższe plany prezesa PiS mówiąc, że jeśli benzyna będzie tyle kosztować, to raczej się po kraju nie najeździ.
Zrzut ekranu 2022-06-6 o 12.05.42.png

Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Markach ogłosił "objazdówkę" po kraju: "Nigdy żaden rząd nie uczynił tyle dla Polski, co my. Musimy to opowiedzieć. Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy, zaczynamy objazd kraju" – mówił.Po tych słowach Tusk napisał komentarz na Twitterze: "Kaczyński ogłosił, że będzie dużo jeździł po Polsce. Nie powiedzieli mu jeszcze, po ile jest benzyna".

Niedawno politycy PiS pozowali na stacjach Orlenu, ale ukrywali ceny benzyny. "Pamiętacie może, kiedy w sobotę internet zalała niewiarygodna liczba zdjęć działaczy PiS-u właśnie z Orlenu, i stali właśnie przed takimi pylonami, ale właśnie z tej strony, gdzie nie ma czego? Gdzie nie ma ceny" – mówił Tusk.  "Nie wiem, czy wyraźnie widać, ale podpowiem: 8 zł 7 groszy - dziewięćdziesiątka piątka. Teraz już wiecie, dlaczego zdjęcia robili z tamtej strony. Ale prawdy nie przykryją. Za taką cenę Kaczyński nie najeździ się po Polsce" – zakończył wypowiedź na nagraniu. Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Poniedziałek 06.06.2022