Świat w makro powiększeniu

Rozpuszczające się w wodzie leki, mieszające się ze sobą kolorowe płyny czy płonące, drewniane kijki. Wszystko gigantycznym powiększeniu, byśmy mogli dojrzeć wszystkie najdrobniejsze szczegóły obrazu. Zobaczcie oszałamiające piękno ukryte w przedmiotach i rzeczach, których wszyscy używamy na co dzień.
tablety.JPG

Niszczenie różnych przedmiotów przy pomocy prasy hydraulicznej? Staroć. Rozcinanie przeróżnych rzeczy przy pomocy strumienia wody? Przeżytek. Roztapianie dziwnych rzeczy przy pomocy płynnego żelaza? Było.

Jak widzicie, na YouTube co jakiś czas powstają rozmaite kanały, na których twórcy z reguły zajmują się rozwalaniem otaczających nas rzeczy przy pomocy najbardziej wymyślnych metod i filmowaniem tego w jakiś interesujący sposób.

Wiele pomysłów zostało już jednak wyeksploatowanych i wszystko to, co wymieniliśmy na początku, zdążyło nam się już znudzić. Pewną nowością może okazać się więc kanał, na którym twórcy również, z tym że w sposób iście artystyczny, dezintegrują przedmioty codziennego użytku i filmują je w skali makro.

I tak przykładowo mamy rozpuszczające się w wodzie tabletki leków (tym filmikiem kanał zdobył w internecie rozgłos), płonące patyczki do szaszłyków, roztapiające się lody, topniejącą pod wpływem ognia płytę CD czy mieszające się ze sobą na powierzchni wody mydło, farby akrylowe i mleko.

Wszystko to sfilmowane profesjonalnymi kamerami do ujęć w makroskali i zachwycające ukrytym pięknem. Serio, w życiu byście nie przypuszczali, że rozpuszczające się kapsułki prochów na ból głowy mogą być tak hipnotyzujące!

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Wtorek 04.10.2016