Spintires – sowiecki offroad transportowy

Jak twierdzą twórcy tytułu Spintires – błoto jeszcze nigdy nie bryzgało tak realistycznie. Na grę zrzucili się internauci w serwisie Kickstarter.
spin1.jpg

Oovee Game Studios liczyło na zgromadzenie ze zbiórki 40 tysięcy funtów, ale użytkownicy serwisu Kickstarter zaskoczyli ich i dali o 21 tysięcy więcej. W końcu powstał finalny produkt – gra Spintires na PC.

To dość osobliwy symulator offroadowy, bo sterujesz radzieckimi pojazdami transportowymi i terenowymi. Możesz się wyszaleć po wsze czasy przemierzając bezdroża Syberii, ale i okolice Moskwy. Akcja osadzona jest w latach 1980-1990 w Związku Radzieckim, a gracz wciela się w kierowcę mechanicznych mułów, które na swych grzbietach przewożą najróżniejsze ładunki.


Jak już wyszalejesz się zjeżdżając z wyznaczonej trasy przejazdu, możesz podjąć się misji. Ale nie oszukujmy się – skoki cysterną wypełnioną paliwem nad syberyjskimi świerkami, to większy ubaw, niż przewóz drewnianych bali po asfaltowych drogach. Jednak żeby nie było nudno, możesz swój ładunek sam zdjąć z paki używając do tego dźwigu na miejscu zrzutu.

spin3.jpg
W tej całej beztrosce musisz pilnować, by towar cało dostarczyć w wyznaczone miejsce oraz byś nie stanął pośrodku radzieckiej dziczy, gdy skończy Ci się paliwo. Jeśli utkniesz w błocie, pomocna okaże się wyciągarka lub inny muł na kołach.


Zaletą, którą najczęściej wymieniają twórcy, jest specjalnie stworzony dla Spintires silnik graficzny. Odpowiada za realistyczne poruszanie się pojazdu po wertepach oraz wody i błota, jeśli w nie wjedziesz. W tym celu testowano prawdziwe ciężarówki produkcji radzieckiej oraz dwa pozostałe elementy niewiadomego pochodzenia.

Dodał(a): gianni Piątek 27.06.2014