Smart broń - pistolet w smartfonie

Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by ten smartfon zamienił się w śmiercionośne narzędzie, którym możesz wypalić dwa pociski kalibru .380. Uważaj jednak, by w pośpiechu nie przystawić go do własnej głowy.
ideal-conceal.jpg

Amerykanie powtarzają, że lepiej jest mieć broń, która miałaby się nie przydać, niż jej nie mieć i być w potrzebie. Jednak nie każdy chce się obnosić z pistoletem za pasem lub w szelkach pod pachami. Dlatego firma Ideal Conceal opracowała coś bardziej dyskretnego.

Ideal Conceal Pistol to broń krótka, która kształtem i wymiarami imituje smartfon. Wystarczy jednak go odbezpieczyć i rozłożyć rękojeść, by z dwóch luf wystrzelił po jednym pocisku kalibru .380, czyli europejskie krótkie „dziewiątki”. Broń ma bardzo prostą budowę, dzięki temu, że mieści jedynie dwa naboje. Niczego nie trzeba przeładowywać czy naciągać.

Pistolet ten jest przeznaczony głównie do samoobrony, gdyż broń takiego kalibru jest niezbyt celna na większym dystansie. Dlatego idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy jakiś zbir zechce Ci zabrać portfel albo będzie wymachiwał nożem przed oczami. Wtedy grzecznie oferujesz mu gratis do zrabowanych rzeczy w postaci telefonu. Uradowany złodziejaszek nawet się nie zorientuje, kiedy Twój smartfon wypali mu w kolano. Dwa naboje powinny wystarczyć, by skutecznie odstraszyć lub zatrzymać oprycha.

Ideal Conceal Pistol produkowana będzie w Stanach Zjednoczonych i do sprzedaży trafi w połowie 2016 roku. Ma kosztować 395 dolarów, czyli około 1 500 zł. Zabójczy zasięg i powalająca moc „obliczeniowa” gwarantowane.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 21.03.2016