Ściana uśmiechu

Czy projektor LED może łączyć mobilny rozmiar z bezkompromisową jakością obrazu Asus B1M jest żywym dowodem na to, że dla chcącego nie ma nic trudnego
 Asus B1MPIERWSZE WRAŻENIE

Sprzęt wcale nie oszałamia dizajnerską obudową – ot, kanciasta skrzynka w kolorach czerni i srebra. Jest lekka (0,9 kg) i kompaktowa – mierzy 175x44,5x139 mm, czyli przypomina niewielką, lecz dosyć grubą książkę. Tak, bezproblemowo znajdziesz na rynku mniejsze projektory, ale z doświadczenia wiemy, że nie oferują zbyt dobrej jakości obrazu. Nadają się raczej do oglądania filmików na YouTube niż super-produkcji w Full HD.  

PRZYGOTOWANIA
Podpinamy projektor do prądu i na ścianie pojawia się idealny prostokąt (sprzęt posiada automatyczną dobrze działającą korekcję trapezu). Bardzo podoba nam się to, że Asus B1M sprawdza się także w niewielkich pomieszczeniach. Jeśli ustawisz go w odległości zaledwie 1 m od ekranu/ściany, może wyświetlić obraz o przekątnej 51 cali. Gdy odsuniesz go na ok. 3 m, uzyskasz imponującą przekątną ponad 150 cali!

PODŁĄCZENIE

Czas na funkcję ASUS WiFi Projection: bezprzewodowo parujemy projektor z androidowym smartfonem, ściągamy darmową aplikację i już możemy strumieniować prezentacje i zdjęcia bezpośrednio z telefonu. Oczywiście można też podpiąć laptop, konsolę albo odtwarzacz DVD/Blu–ray kablem HDMI. Czy ten niewielki sprzęt naprawdę poradzi sobie z wysokiej jakości obrazem? Jesteśmy przecież wymagający i upierdliwi w tej kwestii.

CZAS ROZRYWKI

Radzi sobie! Jesteśmy w stanie uwierzyć w prawdziwość danych producenckich (m.in. rozdzielczość WXGA, czyli 1280x800 pikseli , kontrast 3500:1 i wysoka jak na technologię LED jasność 700 lumenów). To pierwszy znany nam przenośny projektor, przy użyciu którego, oglądając film „Skyfall” z płyty Blu–ray i grając w Assasin’s Creed na PlayStation 3, odczuwamy prawdziwą frajdę i mamy na twarzach szerokie uśmiechy.

NASZYM ZDANIEM

Projektor, który sprawdzi się w twoim salonie i jednocześnie jest na tyle mały i lekki, że bez problemu zabierzesz go na działkę, gdzie dzięki ponadprzeciętnej akości obrazu będziesz mógł zorganizować wieczór filmowy dla wyrobionej publiczności. Jeżeli masz na zbyciu 2599 zł, to będą naprawdę dobrze wydane pieniądze.

asus.jpgDodał(a): Ostatni mohikanin Piątek 16.08.2013