Rosyjska wymiana szpiegów na moście

Wbrew pozorom to nagranie nie pochodzi z czasów zimnej wojny, a z roku 2018. Zobaczcie, jak wygląda wymiana szpiegów na moście.
rosja.jpg

W filmach takie wymiany szpiegów wyglądają nieco bardziej spektakularnie, bo w końcu w kinie trzeba zbudować odpowiednie napięcie, niemniej na żywo całość również przedstawia się całkiem interesująco.

Wymiana szpiegów na poniższym nagraniu odbyła się między Rosją a Estonią w estońskiej miejscowości granicznej o nazwie Koidula. Z jednej strony Rosjanie wypuścili Raivo Susiego, estońskiego biznesmena handlującego sprzętem lotniczym skazanego na 12 lat więzienia za szpiegostwo, z drugiej – Estończycy uwolnili Artioma Zinczenkę, skazanego w Estonii na 5 lat pod tym samym zarzutem.Zgodnie z informacjami podanymi przez prawnika Susiego, biznesmen jest w dobrym stanie. Teraz chce dojść do siebie w gronie rodziny. W Rosji zatrzymano go 10 lutego 2016 roku, a w grudniu 2017 skazano go na więzienie o zaostrzonym rygorze. Oskarżenie dotyczyło działalności Susiego z lat 2004-2007. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen youtube.com Poniedziałek 12.02.2018