Dżinsowa filozofia

Oto krótki przewodnik po farbujacych gaciach z bawełny

jeansy


KLASYCZNY,CIEMNY BŁĘKIT

Jak wyglądają
Nie były dekatyzowane (czyli nie są sprane), jest to zatem oryginalny materiał indygo. Z czasem wycierają się jasnoniebiesko na kolanach i pośladkach, tak że wyglądasz w nich jak pawian. Nosili je m.in. Zbyszek Cybulski i James Dean.

Kiedy i do czego je nosić?
Klasyka, to klasyka. Najlepsze są kolorowe koszulki (tzw. T–shirty), czarne skórzane kurtki i buty na grubej podeszwie. Pasuje do nich butelka coca–coli i paczka mocnych papierosów. Warto kupić sobie jeszcze do nich harleya. Słuchaj w nich „Perfektu” lub „The Rolling Stones”

LEKKO SPRANY BŁĘKIT

Jak wyglądają
Prane były w preparatach zawierających pumeks, tak że poza szwami mają wszędzie ten sam niebieski kolor. Noszą je m.in. Linda, Cruise, Jon Bon Jovi i Leonardo DiCaprio.

Kiedy i do czego je nosić?
Dobrze wyglądają w zestawach z białymi lub kraciastymi koszulkami, kolorowymi swetrami, brązowymi skórzanymi kurtkami i brązowymi butami na grubej podeszwie. Tak ubrany pij piwo, pal papierosy typu light i słuchaj starych nagrań „Pink Floyd”.

MAKSYMALNIE SPRANY BŁĘKIT

Jak wyglądają
Są to tzw. marmurki, które ponoć lata swej świetności mają już dawno za sobą. Kreatorzy mody zapowiadają jednak ich szybki powrót. Są wprawdzie brzydkie jak disco polo i dziura w budżecie, ale jak trend to trend!

Kiedy i do czego je nosić?
Nie pasują do niczego – możesz je zatem nosić do czegokolwiek. Nawet czarne martensy i białe skarpety nie poprawią wygladu tego produktu. Ratunkiem jest udawanie członka warszawskiej bohemy. Ubrany w nie pij irlandzka whisky „Bushmills” i torturuj się muzyka „Varius Manx”.

BRUDNY BŁĘKIT

Jak wyglądają
Jakbyś ich nigdy nie prał. Wplecione żółte nici gwarantują wrażenie, że chodzisz w czymś potwornie brudnym, śmierdzącym i nieświeżym – czyli jesteś członkiem klasy robotniczej. Nosi je m.in. Britney Spears

Kiedy i do czego je nosić? 
Pasują do wszystkiego – pod warunkiem, że buty są brudne, koszula poplamiona, a kurtka jest po dziadku–partyzancie, który walczył z faszystą w błotach poleskich. Ponieważ są trendowe, nie pal papierosów, nie pij piwa i miej zrozumienie dla kobiet.

CZARNY, ŻÓŁTY, CZERWONY, ITP.

Jak wyglądają
Wyglądają tak, że na ich widok poszukiwacze złota z Kalifornii, dla których w XIX wieku wymyślono dżinsy, przewracają się w grobach. Czarne nosza chłopcy z Metalliki, czerwone Jurek Owsiak, a żółte Krzysztof Skiba.

Kiedy i do czego je nosić?
Czarne mają tę zaletę, że na nich brudu nie widać. Zaoszczędzonymi na praniu pieniędzmi wspomóż kluby AA. Dżinsy w innych kolorach są do niczego, ale w sam raz, by tańczyć w nich np. w rytm melodii Bee Gees’ów z „Gorączki sobotniej nocy”

Dodał(a): ckm Czwartek 10.11.2011