Profil mordercy: Netflix wypuści serial dokumentalny o Tedzie Bundym

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych cała Ameryka dostawała gęsiej skórki i ciarek na dźwięk nazwiska Teda Bundy’ego. Teraz jego profil przybliży nam najnowsza produkcja Netflixa.
bundy.jpg

„Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego” to czteroczęściowy serial dokumentalny portretujący postać jednego z najbrutalniejszych i najstraszniejszych morderców w historii Ameryki i świata. Postać tyleż przerażającą, co fascynującą.

Czarująca bestia
Ted Bundy był przystojny, wykształcony, czarujący i bystry, a na kobiety działał jak magnes. Każdy, kto miał z nim styczność, uważał go za zwyczajnego faceta i nikt na podstawie pierwszego wrażenia nie pomyślałby nawet, że sympatyczny Ted może być psychopatycznym mordercą i gwałcicielem ze skłonnościami do nekrofilii.

Tymczasem to właśnie on w latach 70. XX wieku siał postrach wśród mieszkańców USA. Przez cztery lata swojej zbrodniczej działalności bestialsko pozbawił życia dziesiątki kobiet – ostatecznie udowodniono mu dwadzieścia jeden morderstw, sam przyznał się do trzydziestu, a niektórzy przypisują mu ich nawet około stu.

Ale nawet te zarzuty nie odebrały Bundy’emu czaru i uroku. Podczas niektórych rozpraw wykorzystywał swoje umiejętności zdobyte na prawniczych studiach, by być swoim własnym obrońcą, a kilka lat po ostatecznym aresztowaniu ożenił się nawet z niejaką Carole Ann Boone, która urodziła mu córkę! Mimo wszystko Bundy został jednak skazany na śmierć na krześle elektrycznym, a egzekucja została wykonana w więzieniu stanowym na Florydzie 24 stycznia 1989 roku.

Rozmowy z mordercą
I to właśnie tego dnia, 30 lat później, swoją premierę będzie miał dokument Netflixa. Reżyser serialu Joe Berlinger skompilował rozmowy z ekspertami i przeszło 100 godzin archiwalnych wywiadów Bundy’ego udzielonych z celi śmierci w mocny i dosadny portret psychopaty o przerażająco zwyczajnej twarzy. Poniżej drobny przedsmak w postaci zwiastuna dokumentu. Naprawdę mocna rzecz.
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. screen YouTube Środa 16.01.2019