Ponad milion złotych w jeden miesiąc. Oto zarobki znanego youtubera

Zarobki to rzecz dość prywatna i ciężko jednoznacznie powiedzieć, że dana kwota pieniędzy jest dla wszystkich duża. Wyjątkiem mogą być przychody spółki należącej do Karola Wiśniewskiego, znanego jako Friz. Cyfry mogą powalić niejednego przedsiębiorcę na kolana.
frizzzzz.JPG

Od kilku dobrych lat bycie youtuberem, twórcą internetowym może okazać się bardzo dochodowym zajęciem. Przekonało się o tym wiele osób na całym świece. Niektórzy youtuberzy na kanwie swojego sukcesu w internecie budują prawdziwe imperium. W ten sposób zwielokrotniają swoje zyski i jeszcze lepiej monetyzują swoją popularność.

Youtuber Friz świetnie wykorzystał swój internetowy potencjał. Na swoim koncie youtube zgromadził ponad 4,3 miliona subskrybentów. Karol Wiśniewski stworzył również Ekipę, czyli znajomych, którzy dzięki jego promocji dysponują również kanałami w social mediach z milionową publicznością.

Wspomniany Friz na swoim koncie Twitter pochwalił się zyskami netto z jednej ze spółek, w której jest prezesem. W marcu firma zarobiła 1,1 mln złotych. Bez wątpienia jest to spora kwota, która nawet w dużych przedsiębiorstwach jest marzeniem.

– Co jakiś czas będę też tu informował o rzeczach typowo giełdowych i jako prezes EKIPA Manegement sp. z o.o. (jedna ze spółek EKIPA HOLDING S.A.) pochwalę się jej wynikiem! W samym MARCU przekroczyła ona 1.1 mln zł zysku netto, bez wpływów z płyty czy lodów – czytamy na Twitterze Friza.

Zyski Ekipy może zwiększyć również sprzedaż lodów. Kiedy pojawiły się w sklepach po raz pierwszy, w całej Polsce sprzedano milion sztuk. Jak wylicza kanał youtube “Dla Pieniędzy” przy założeniu, że od każdego loda sprzedanego za 2 zł do Ekipy trafia 5 proc. (10 gr) to milion sorbetów przekłada się na 100 tys. zł zysku.

Dodatkowo duże pieniądze przynoszą Frizowi same reklamy Google (Adsense) wyświetlane podczas oglądania filmików. Średnio miesięcznie materiały Karola Wiśniewskiego są wyświetlane 40 mln razy, co może przekładać się kilkaset tysięcy zysku miesięczne.

Dodał(a): Kamil Nowicki Wtorek 27.04.2021