Polski tytuł nominowany do gamingowych Oscarów
Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań, także w branży gier komputerowych. Stąd też pojawiły się nominacje do gamerskiego odpowiednika Oscarów – The Game Awards.
26 kategorii, 100 najlepszych gier 2017, kapituła największych autorytetów gamingowych z najbardziej prestiżowych serwisów oraz transmisje live na YouTube, Facebooku i Twitchu oglądane przez miliony widzów – to właśnie cała otoczka wydarzenia The Game Awards, nie bez kozery nazywanego Oscarami gier komputerowych.
Wyróżnienie na gali oznacza dla danego tytułu prestiż, duże pieniądze, doskonałą promocję i wieczną chwałę w wirtualnym raju (no dobra, bez tego ostatniego, ale reszta to prawda!). I właśnie w całym tym wielkim zamieszaniu pojawił się także jeden polski tytuł, który w dodatku ma całkiem spore szanse na wygraną. Mowa o produkcji pt. „Superhot” nominowanej w kategorii najlepszej gry w wirtualnej rzeczywistości.
Bez zbędnego wdawania się w szczegóły, gra jest doskonałym symulatorem rzeczywistości rodem z Matriksa – zwolnione tempo, unikanie kul etc. – która ponoć robi na graczu piorunujące wrażenie (gameplay poniżej).
Czy jednak „Superhot” osiągnie sukces przekonamy się w nocy z 7 na 8 grudnia, ok. godziny 2.30 w nocy. Wtedy właśnie odbędzie się transmisja z gali The Game Awards. Poniżej publikujemy też listę kategorii i nominowanych gier.
Gra roku
Horizon: Zero Dawn
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Persona 5
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Super Mario Odyssey
Najlepszy projekt
Horizon: Zero Dawn
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Resident Evil 7: biohazard
Super Mario Odyssey
Wolfenstein II: The New Colossus
Najlepsza narracja
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Horizon: Zero Dawn
NieR: Automata
What Remains of Edith Finch
Wolfenstein II: The New Colossus
Najlepszy kierunek artystyczny
Cuphead
Destiny 2
Horizon: Zero Dawn
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Persona 5
Najlepszy muzyka
Cuphead
Destiny 2
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
NieR: Automata
Persona 5
Super Mario Odyssey
Najlepszy dźwięk
Destiny 2
Hellblade: Senua’s Sacrifice
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Resident Evil 7: biohazard
Super Mario Odyssey
Najlepsza rola
Ashly Burch jako Aloy w Horizon: Zero Dawn
Brian Bloom jako BJ Blazkowicz w Wolfenstein II: The New Colossus
Claudia Black jako Chloe Frazer w Uncharted: The Lost Legacy
Laura Bailey jako Nadine Ross w Uncharted: The Lost Legacy
Melina Juergens jako Senua w Hellblade: Senua’s Sacrifice
Impact Award
Bury Me, My Love
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Life is Strange: Before the Storm
Night in the Woods
Please Knock on my Door
What Remains of Edith Finch
Najlepiej rozwijana gra
Destiny 2
Grand Theft Auto Online
Overwatch
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Rainbow Six: Siege
Warframe
Najlepsza gra mobilna na smartfony
Fire Emblem Heroes
Hidden Folks
Monument Valley 2
Old Man’s Journey
Super Mario Run
Najlepsza gra na przenośne konsole
Ever Oasis
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia
Metroid: Samus Returns
Monster Hunter Stories
Poochy and Yoshi’s Woolly World
Najlepsza gra VR
Farpoint
Lone Echo / Echo Arena
Resident Evil 7: biohazard
Star Trek: Bridge Crew
Superhot VR (polska produkcja)
Najlepsza gra akcji
Cuphead
Destiny 2
Nioh
Prey
Wolfenstein II: The New Colossus
Najlepsza gra przygodowa
Assassin’s Creed: Origins
Horizon: Zero Dawn
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Super Mario Odyssey
Uncharted: The Lost Legacy
Najlepszy RPG
Divinity: Original Sin 2
Final Fantasy XV
NieR: Automata
Persona 5
South Park: The Fractured But Whole
Najlepsza bijatyka
ARMS
Injustice 2
Marvel vs. Capcom: Infinite
Nidhogg 2
Tekken 7
Najlepsza gra rodzinna
Mario Kart 8 Deluxe
Mario + Rabbids Kingdom Battle
Sonic Mania
Splatoon 2
Super Mario Odyssey
Najlepsza gra strategiczna
Halo Wars 2
Mario + Rabbids Kingdom Battle
Total War: Warhammer II
Tooth and Tail
XCOM 2: War of the Chosen
Najlepsza gra sportowa/wyścigi
Gran Turismo Sport
FIFA 18
Forza Motorsport 7
NBA 2K18
Pro Evolution Soccer 2018
Project Cars 2
Najlepsza gra wieloosobowa
Call of Duty: WWII
Destiny 2
Fortnite
Mario Kart 8 Deluxe
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Splatoon 2
Najbardziej wyczekiwana gra
God of War
The Last of Us Part II
Monster Hunter: World
Red Dead Redemption II
Spider-Man
Najlepsza gra niezależna
Cuphead
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Night in the Woods
Pyre
What Remains of Edith Finch
Najlepszy projekt studencki
Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savov, Mohsen Shah; National Film and Television School)
From Light (Alejandro Grossman, Steven Li, Sherveen Uduwana; University of Southern California)
Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores, Charley Choucard; University of Central Florida – Florida Interactive Entertainment Academy)
Impulsuon (Hugo Verger, Rémi Bertrand, Maxime Lupinski; IIM – Institut de l’Internet et du Multimédia)
Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio, Dane Perry Svendsen; Swinburne University of Technology)
Meaning (Hariz Yet; DigiPen Institute of Technology Singapore)
Wschodzący gamer
Andrea Rene (What’s Good Games)
Clint Lexa (“Halfcoordinated”)
Guy Beahm (Dr. Disrespect)
Mike Grzesiek (Shroud)
Steve Spohn (AbleGamers)
Najlepsza gra e-sportowa
Counter-Strike: Global Offensive
Dota 2
League of Legends
Overwatch
Rocket League
Najlepszy gracz e-sportowy
Je-hong “ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)
Kuro “KuroKy” Salehi Takhasomi (Team Liquid, Dota 2)
Lee sang-hyeok “Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)
Marcelo ‘coldzera’ David (SK Gaming, Counter-Strike: Global Offensive)
Nikola ‘NiKo’ Kovac (FaZE Clan, Counter-Strike: Global Offensive)
Najlepsza drużyna e-sportowa
Cloud 9
FaZE Clan
Lunatic-Hai
SK Telecom 1
Team Liquid
Najlepszy debiut wśród gier niezależnych
Cuphead (Studio MDHR)
Golf Story (Sidebar Games)
Hollow Knight (Team Cherry)
Mr. Shifty (Team Shifty)
Slime Rancher (Monomi Park)
Najlepsza gra chińska
Gumballs (QcPlay Limited)
Icey (FantaBlade Network)
Jx3 HD (Kingsoft Corporation)
King of Glory (Timi Studio Group)
Monument Valley 2 (Ustwo)
ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ GAMERKI!