Polacy uruchomili diabelski młyn w Czarnobylu (WIDEO)

Nasi rodacy są zdolni do naprawdę wielu rzeczy, a to, co zrobili teraz, tylko to potwierdza. W sieci ukazało się bowiem wideo, na którym diabelski młyn z Czarnobyla odzyskał życie i zaczął się poruszać. A wszystko dzięki Polakom.

Nieruchomy diabelski młyn to najprawdopodobniej jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Prypeci, który od katastrofy elektrowni w Czarnobylu złowieszczo góruje nad miastem i straszy ewentualnych odwiedzających.

Polscy podróżnicy postanowili to jednak zmienić i tchnęli nieco życia w to miasto-widmo, uruchamiając młyn. Jak podkreślają w opisie filmu – zupełnie bez użycia prądu i bez szkody dla samego młyna. Całość oczywiście nagrali i wrzucili do sieci. Musimy przyznać, że ten widok wywołuje w nas jakiś dziwny niepokój.Jak można się domyślić, Ukraińcy nie są najbardziej zachwyceni powyższym wydarzeniem. Tamtejsze media podają nawet, że lokalni aktywiści chcą zgłosić zdarzenie do państwowej agencji Ukrainy ds. zarządzania strefą izolacji, bo w końcu nie wiadomo, czy niespodziewany ruch nie był zbyt dużym obciążeniem dla zardzewiałej konstrukcji i nieużywanych od przeszło 30 lat mechanizmów młyna, i czy w przyszłości nie będzie on stanowił zagrożenia dla, jakkolwiek dziwnie brzmi to w przypadku Prypeci, ludzi.

Pomijając już jednak to wszystko, nie możemy nie docenić pomysłowości i zaradności naszych rodaków. W końcu kto inny w ogóle wpadłby na taki pomysł, nie wspominając już o jego wykonaniu.


ZOBACZ TEŻ OSTRĄ LASKĘ W MASCE, W KTÓREJ MOGŁABY ZWIEDZAĆ CZARNOBYL


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. youtube.com Czwartek 14.09.2017