Jak zrobić sobie detoks

Gdyby kózka nie hulała na imprezach, to by teraz nie musiała oczyszczać organizmu z całej masy toksyn.

ratunek

Po okresie ostrej zabawy warto „odtruć” swoje ciało, aby móc rozpocząć kolejny sezon szaleństw. Jak to zrobić? Wystarczy przez krótki czas (1–5 dni) poddać się dietetycznemu reżimowi oraz zaaplikować sobie kilka prostych zabiegów. Istnieje wiele sposobów oczyszczania organizmu, my prezentujemy najpopularniejsze. Uwaga! Przed rozpoczęciem detoksu skonsultuj się koniecznie ze swoim lekarzem rodzinnym!1. Ratunek na telefon. Niektórzy podtruci panowie zamawiają „detoksykatora”. Osoba taka (zwykle lekarz) podaje kompleks witamin i podłącza kroplówkę z płynem wieloelektrolitowym. Czasem też wykona płukanie żołądka albo lewatywę. Ponieważ jest to metoda mało naturalna, nie polecamy jej...

2. Sok z brzozy. Pij sok z brzozy. Poprawia on pracę nerek, oczyszcza krew, wypłukuje z przewodu pokarmowego złogi niestrawionej żywności. Zawiera glukozę i fruktozę oraz niezbędne organizmowi: potas, magnez, fosfor, wapń, żelazo, miedź i witaminy z grupy B.


3. Wspomagacze narządów.  Czasem warto wspomóc własny organizm w procesie oczyszczania. Poszukaj ziołowych tabletek zawierających wyciąg z nasion ostropestu plamistego (np. Sylivit). Preparat ten wzmaga procesy odtruwania wątroby. Znajdź też wyciąg z aloesu – polepszy on funkcjonowanie układu trawiennego i ułatwi oczyszczenie jelit z zalegających tam mas.


4. Sauna. Jeżeli nie masz kłopotów z krążeniem i nie chorujesz na padaczkę oraz masz mniej niż 60 lat, możesz pokusić się o wizytę w saunie. Ważne jest tylko, byś nie przesadził z temperaturą (przyjmuje się za optimum 90˚ C) i czasem przebywania (nie dłużej niż 12 minut).

5. Świeca Indian Hopi. Świecę wykonaną z bawełny oraz wosku umieść w uchu zgodnie z instrukcją i zapal. Podciśnienie (efekt komina) usunie woskowinę i zredukuje bóle głowy. Zabieg ten jest prosty, ale na wszelki wypadek poproś, żeby ktoś ci asystował przy paleniu świecy.

6. Polepszacze zapachu. Pozbywanie się trucizn z organizmu ma pewne wady: przez okres oczyszczania będziesz brzydko pachniał (wypacasz toksyny). Dlatego myj się często oraz spróbuj tabletek z cynkiem organicznym lub żuj goździki tudzież koper! To trochę zmieni zapach z twoich ust.

7. Zdrowa żywność. Przez czas trwania detoksu nie jedz żywności przetworzonej (fast–foodów, konserw, mleka UHT, mrożonek) oraz ciężkostrawnej (białe pieczywo, smażone mięso, ziemniaki itp). Musisz również zapomnieć o alkoholu w jakiejkolwiek postaci (nawet małe piwo!) i czekoladzie. Za to wsuwaj razowy chleb, ryby gotowane na parze i tle warzyw, ile tylko dasz radę zjeść.


7 kilogramów MOGĄ WAŻYĆ KAMIENIE KAŁOWE WYPŁUKANE Z JELIT JEDNEGO CZŁOWIEKA


Dodał(a): ckm Środa 03.11.2010