PlayStation 4 zawstydziło Xbox One

Znamy wygląd, ceny oraz politykę używanych gier na PlayStation 4. Sony miażdży Microsoft. PS 4 dostępna już w tym roku!
ps4 cena

Cztery miesiące temu poznaliśmy wnętrze nowej konsoli od Sony, teraz poznaliśmy jej wygląd. Przedstawiono także parę rozwiązań technicznych, które zdecydowanie można określić jako wielce pozytywne. A już na pewno na tle konkurenta – Xbox One.

Największą różnicą między obiema konsolami będzie to, że Sony nie ma restrykcyjnej polityki wobec używanych gier. Dla przypomnienia – Microsoft nałoży opłaty na użytkowników, którzy chcą pożyczyć lub odsprzedać komuś tytuł już raz odpalony. Czyli będzie ściągać kasę kilkakrotnie za tę samą pozycję. O ile znajdą naiwniaków, którzy zdecydują się na taki krok. Można powiedzieć, że twórcy PS4 nie stworzyli żadnych zasad co do rynku wtórnego. Świetnie obrazuje to tutorial, który jest policzkiem dla Microsoftu.Kolejną olbrzymią zaletą będzie możliwość pozostania ze swoją konsolą w trybie offline. Nie każdy bowiem ma dostęp lub chce podpinać swoje pudełko do sieci. Xbox One pozwoli ci grać przez 24 godziny bez podłączenia do internetu, jednak później zablokuje możliwość uruchomienia płyty. No chyba, że przejdziesz w tryb online. PS4 możesz zatem zabrać ze sobą na wakacje, na działkę lub do mamusi, jeśli żona wyrzuci cię z domu i nadal pozostaniesz w grze.Jednak jest jeden minus. Choć rzucając wszystkie argumenty z obu stron na szale, wychodzi na zero, a nawet na plus. Tryb multiplayer będzie płatny. Jeśli zechcesz pograć z innymi użytkownikami przez sieć, musisz założyć płatne konto PlayStation Plus. Koszt 5 dolarów miesięcznie nie jest zbyt duży, ale zawsze pozostaje wydatkiem. Zrekompensuje ci to jedna darmowa gra miesięcznie, która i tak byłaby droższa, gdybyś chciał ją zakupić bez członkostwa w PS+.

Poznaliśmy tez cenę PS4: $399, £349 lub €399 - w zależności od rynku, na którym będzie sprzedawana. Dla przypomnienia – Xbox One ma kosztować o 100 dolarów więcej: $499, £429, €499. Jednak nie można zapominać, że konsola Microsoftu będzie już w zestawie z Kinectem. Do PlayStation kontroler ruchu – PS Eye – trzeba będzie dokupić.

Premiera zaplanowana jest na „później w tym roku”, czyli nie wiadomo do końca kiedy. XboX One ma być u klientów już w listopadzie. Liczymy na to, że Sony nie odda tak łatwo rynku w święta i pod choinką (albo i wcześniej) będziemy mogli znaleźć PlayStation 4.

Sony pokazało też kilka nowych trailerów do gier na PlayStation 4:

The Order: 1886


inFAMOUS Second Son


Killzone: Shadow Fall


The Last of Us


DRIVECLUB


A jeśli jesteś ciekawski, to możesz obejrzeć pełną konferencję Sony:


Dodał(a): hajtek Wtorek 11.06.2013