Pizza jest bardziej pożywnym śniadaniem niż płatki

Gdzieś w głębi duszy od zawsze to wiedzieliśmy. Teraz jednak mamy na potwierdzenie tego przeczucia słowa dietetyczki. Pizza jest bardziej pożywnym śniadaniem niż płatki.
iStock-618764624.jpg

Pizza, którą zamówiłeś wieczorem do serialu, nie zje się sama. Dlatego jeśli zostało ci kilka kawałków podwójnej pepperoni na grubym, to lepiej żebyś wszamał ją już na śniadanie. Na przykład zamiast płatków.

No bo jeśli spojrzymy na pizzę z dystansu, to okaże się, że jest to całkiem pożywne i zbilansowane śniadanie, o czym mówiła dietetyczka Chelsey Amer dla portalu „The Daily Meal”. W końcu z reguły włoski placek ma w sobie i białko, i węglowodany, i tłuszcze, i nawet bardzo często warzywa, a więc wszystko, czego potrzebujesz, żeby się porządnie najeść i pozostać sytym przez dość długi czas.

W przeciwieństwie do płatków śniadaniowych, które bardziej przypominają zalaną mlekiem cukierniczkę niż jakikolwiek porządny posiłek. I choć płatki posiadają mniej więcej tyle samo kalorii, co 2-3 kawałki pizzy, to są to całkowicie puste kalorie, które w żadnym razie nie mają nic wspólnego ze zdrowym śniadaniem.

Oczywiście nie oznacza to, że teraz powinieneś jeść na śniadanie tylko pizzę, bo ta też nie jest do końca zdrowym posiłkiem. Nie musisz się jednak czuć winny, jeśli od czasu do czasu ją zjesz. Będzie to dla ciebie na pewno lepsze niż płatki.

ZOBACZ TEŻ FOTKĘ GORĄCEJ DZIEWCZYNY:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 08.02.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)