PiS ma ogłosić zmianę programu 500 plus na 700 plus

W najbliższy weekend odbędzie się Prawa i Sprawiedliwości w Markach, podczas której partia zaprezentuje swoje propozycje programowe. Jedną z najgłośniejszych modyfikacji może być podniesienie świadczenia rodzinnego 500 plus do 700 złotych.
Zrzut ekranu 2022-06-2 o 12.47.20.png

"Nie zaprzeczam, ale też nie potwierdzam, że przedstawimy propozycje w sprawie waloryzacji 500 plus. Dziś wartość tych pieniędzy jest mniejsza niż kilka lat temu. Wydaje się, że 500 plus należałoby zrewaloryzować na poziomie 40 proc." - mówił kilka dni temu na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Paweł Lisiecki.
Dodatkowo dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do podobnych informacji przekazanych przez "źródła w partii". Wprowadzenie podwyżki jest planowane na przyszłoroczną kampanię wyborczą, jednak sygnalizacja takiego planu ma pojawić się już w sobotę.

Dodatkowo PiS planuje zaproponować m.in. dłuższe urlopy. Dodatkowe pięć dni jako kwestia wypoczynku, a dwa kolejne jako możliwość zostania w domu "na żądanie".

Wnioskujemy o to, by wprowadzić 1000 plus na "duże dzieci". Istnieje prawdopodobieństwo, że wielu z nas się na to załapie!


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / youtube.com Czwartek 02.06.2022