Patrycja ma koronawirusa. O chorobie opowiada nam ze szpitala [LIVE CKM]

Patrycja opowiada nam, jak przebiegał cały proces zgłaszania się do szpitala i dlaczego nie zatrzymano jej tam, gdy wykryto u niej koronawirusa. Zdradza, jak traktuje pacjentów personel medyczny i jakie ma warunki podczas kwarantanny.
Wyświetl ten post na Instagramie.

#ZOSTAŃWDOMU🏡 Zdjęcie sprzed 2 dni, jak jeszcze miałam nieco więcej siły😬 Dbajcie o siebie, koronawirus atakuje nie tylko starszych. W ostatnim czasie chyba oszalał i uwziął się też na młodszych. Próbuję znaleźć jakąś logikę w tym wszystkim i nie potrafię. No bo jak to możliwe, że ogólnie zdrowy człowiek po 30 w stanie ciężkim walczy o życie na intensywnej terapii? A osoba, z grupy ryzyka, po 60 z cukrzycą i nadciśnieniem przechodzi wirusa zupełnie bezobjawowo. To jest walka, która dotyczy nas wszystkich. Młodzi dalej myślą, ze są nieśmiertelni, ale ten wirus dopiero pokazuje, na co na prawdę go stać.🦠 I w tej chwili nieważne jest to, że przez kwarantannę nie można iść do kosmetyczki czy na siłownię🏋🏻‍♀️. Ja też odwołałam wizytę, zanim podejrzewałam koronawirusa. I wiecie co? To była najlepsza decyzja mojego życia. Gdyby nie to, zaraziłabym dziewczynę, która ma astmę...czy by to przeżyła? Tego nie wie nikt. Peace✌🏼💞 _______________________ #koronawirus #covid_19 #koronawiruspolska

Post udostępniony przez 🌸🌸🌸PATRYCJA🌸🌸🌸 (@pacikoo_)Za pomocą live streamingu na Instagramie połączyliśmy się z Patrycją Adamczyk, 24-latką, która przebywa właśnie na leczeniu w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Opowiedziała nam, jak domyśliła się, że może być zarażona koronawirusem, choć jej objawy były kompletnie inne, niż te powszechnie znane. Zaczęło się od niskiej temperatury ciała, później tętno przyspieszyło jak podczas sprintu.


Patrycja ma 24 lata, jej kolega, który tydzień temu zmarł z powodu koronawirusa, miał 36 lat i był okazem zdrowia. Dziewczyna podkreśla, że nie chce, by „jej choroba poszła na marne” i ma dla nas parę podpowiedzi.


Nagranie pochodzi z rozmowy LIVE na naszym Instagramie: ckmpolska

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 06.04.2020