Open’er Festival czas zacząć

Już 4 lipca rusza jedenasta edycja Open’era. W tym roku na festiwalu wystąpią gwiazdy takie jak: Björk, New Order, The Kills, Justice, Jessie Were, The xx i wiele, wiele innych…

opener festival.PNG

Wbijaj na fejsa - nokautujemy codziennie

Mało kto dziś pamięta, że pierwszy Open’er odbył się w 2002 roku w Warszawie. Obecnie festiwal jest jednym z największych wydarzeń muzycznych w Polsce i ściąga do Gdyni prawdziwe tłumy ludzi, nie tylko z kraju, ale i zza granicy.

Dlaczego warto pojechać?
Bo jak co roku zapowiada się niezły melanż. 4 dni najlepszej muzyki, największe gwiazdy światowej sceny, mnóstwo otwartych i pozytywnie nastawionych ludzi oraz litry piwa. Heineken Open’er Festival został wyróżniony masą prestiżowych nagród, w tym m.in. dwa razy z rzędu zdobył nagrodę European Festival Awards w kategorii Najlepszy Duży Festiwal (Best Major Festival) oraz w 2009 roku został uznany przez The Timesa jednym z najlepszych 20 festiwali w Europie (The Times).

Kto wystąpi w tym roku?
Ponad 80 artystów z Polski i zza granicy. Gwiazdy najróżniejszej muzyki takie jak: Björk, New Order, The Kills, The xx, Justice, Franz Ferdinand, Jamie Woon, Julia Marcell, Bon Iver, Wiz Khalifa, Friendly Fires, Bat For Lashes, Bloc Party, Public Enemy, Gogol Bordello, Janelle Monáe, Jessie Were, czy Nosowska.
Pełny line up na stronie festiwalu

foto. Tomek Kaminski_ Opener 2011_dzien 4 min.jpgDodał(a): Karolina Pękalska, fot. Tomek Kamiński/Alter Art Poniedziałek 02.07.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)