Nieoficjalne zdjęcia PlayStation 5

Gracze na całym świecie nie mogą się już doczekać nowej wersji PlayStation. W sieci pojawiły się zdjęcia najnowszego modelu kultowej konsoli.
PS51.JPG

Fotografie przedstawiają tzw. zestaw deweloperski, który może nieco się różnić od wersji konsumenckiej. Biorąc jednak pod uwagę, że ujawnione zdjęcia pokrywają się ze szkicami patentowymi, można przypuszczać, że właśnie w takiej formie PlayStation trafi do użytku.

Największym zaskoczeniem jest kształt konsoli – w jej bryle wycięto przestrzeń o kształci litery V, co zapewne ma związek z koniecznością efektywnego chłodzenia sprzętu. Nowe PS 5 będzie wyposażone w sześć portów USB, w tym jedno gniazdo 2.0 oraz napęd na płyty.Sercem sprzętu będzie ośmiordzeniowy procesor AMD trzeciej generacji. Wiadomo również, że PlayStation5 będzie korzystało z techniki ray tracingu, czyli techniki śledzenia promieni, która ma dotyczyć nie tylko światła, ale również dźwięku. Urządzenie będzie w stanie obliczyć, czy np. gracz powinien usłyszeć wystrzał lub rozpoznać kroki wroga na podstawie fal dźwiękowych.

Cena nowej konsoli jest jak na razie nieznana, ale uwzględniając ceny poprzednich wersji w dniu premiery, należy się spodziewać, że z pewnością nie będzie to mniej niż 1500 złotych. Sony zapowiedziało, że sprzęt pojawi się w sprzedaży pod koniec 2020 roku. 


ZOBACZ TAKŻE: NIEWIELU JE PAMIĘTA. ARMIA USA WŁAŚNIE PRZESTAJE Z NICH KORZYSTAĆ
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Wtorek 22.10.2019