Najzabawniejsze plakaty kampanii samorządowej

Patrząc na kreatywne kampanie samorządowe, musimy przyznać jedno - takich grafików nie mają nawet w tabloidach! O hasłach wyborczych i przekazach treści wszelakiej nie wspominając

Leszek Drozd plakat wyborczy

Co roku kampanie samorządowe zaskakują nas coraz to kreatywniejszymi sposobami na przykucie naszej uwagi. Ten kunszt w tworzeniu haseł wyborczych! Te zmyślne gry językowe! Przemyślane odwołania do filmów, sztuki i literatury! Fikuśne grafiki! Intrygujące czcionki! Inwencja najwyższych lotów!

A skoro już o lotach mowa, spójrzcie no tylko na zdjęcie otwierające ten artykuł. Nie wiemy, czy grafik Leszka Drozda brał LSD, czy cofnął się do przedszkola, ale faktem jest, że sformułowanie "postaw ptaszka na ptaszka" może mieć naprawdę wiele znaczeń... Niezła psychodela.

Małgorzata Półbratek
Tą panią raczej już wszyscy znają. Jej plakat przypominamy więc raczej z ogromnego szacunku. Zdaje się, że to dzieło było jednym z pierwszych szałowych przekazów tegorocznej kampanii samorządowej. Podziwiamy za grę konwencją i wpływy Orientu.


jestem leniwy ale uczciwy
Kluczem do sukcesu jest jasny i prosty przekaz. Najlepiej żeby się rymował - wtedy zapada w pamięć. Swoją drogą - grunt to uczciwość!


Sławomir Dojlido
Ten pan nam się podoba! Nie boi się być awangardowy i wyznaczać nowego kierunku myślenia! Obawiamy się tylko, że najwięksi wywrotowcy, odkrywcy i mistrzowie ginęli niedocenieni i wyśmiani...


Maciej Szyba plakat
Chcieliśmy napisać, że ten plakat nie wymaga komentarza, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy owego komentarza nie zamieścili. Jako, że jednak jesteśmy miłościwi i dobrzy, postanowiliśmy wkleić komentarz na temat tej gafy autorstwa samego zainteresowanego! :D

544937_1504580823123441_6220206986744471657_n.jpg

Tak pan kandydat tłumaczył się ze swojej wpadki na swoim fan page'u (wpis został już usunięty). Teraz to już rzeczywiście nie wymaga naszego komentarza. ;)


Łukasz Głąb
Niektóre hasła są tak szczere, że nawet nie umiemy z nimi polemizować...


Marcin Majewski
"Pisanki, pisanki jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek"... Tak jakoś nam się skojarzyło.


Adam SzabelskiAch, te gry słowne! Dobrze, że ten pan nie ma na nazwisko "Starawski", albo "Pytalski".


Ksenia jest tylko jedna
O, a to jest bardzo dobry plakat... na kolejny paradokument w telewizji. Pani Ksenia to prawdziwa wojowniczka! Mrrrauuu!


Piotr Malinowski
Ktoś tu chyba nazbyt poważnie potraktował zabawy Halloweenowe. Aż strach się bać!


Wspólnota samorządowa
Po co wydawać na fotografa i grafika, kiedy można wziąć wspólne zdjęcie z domowej biesiady i obrobić je w Paincie? Coś czujemy, że to silna ekipa! Z drugiej strony dostrzegamy poważną konkurencję...


PSL kampania przepisy
...Wszak kandydaci z PSL nie tylko potrafią się objadać, ale również sami mają pomysły na przygotowanie wspaniałych, domowych posiłków. Smacznie jak u mamy!


wejde do bagna
Ten plakat podziwiamy za jego dwuwymiarowość. Oprócz głębokiego przekazu dostrzegalnego na pierwszy rzut oka, można doszukać się tutaj również ukrytej warstwy w postaci manifestu antyrasistowskiego. Majstersztyk!


Asia
Ludzie piszą swoje nazwiska, tworzą jakieś kalambury... A ta dziewczyna to po prostu Asia. Tyle w temacie.


prawica
Lepiej kuśkę wsadzić w ciasto, niż w ulewę wyjść na miasto. Zamiast raszplę grubą dmuchać, lepiej frędzla sobie gruchać.


Józef Ramlau
Prawie jak Obama...
Dodał(a): BJ Czwartek 06.11.2014