Największy grill na świecie

Jeśli dotychczas myśleliście, że grillowanie to sport typowo polski, to byliście w wielkim błędzie. Bo rekord Guinnessa w kategorii największy grill na świecie ustanowiono właśnie w Urugwaju.

Gdyby zebrać do kupy wszystkie grille, które Polacy wystawiają na swoich działkach w majówkę, to może osiągnęlibyśmy podobny wynik, co mieszkańcy niewielkiego miasteczka o nazwie Minas, leżącego w Urugwaju. To bowiem właśnie tam 10 grudnia 2017 roku padł rekord Guinnessa w kategorii największy grill świata.

Liczby związane z tym rekordem są oszałamiające. Sam grill miał powierzchnię 550 metrów kwadratowych, czyli więcej niż boisko do koszykówki. Upieczono na nim 15 tys. kilogramów mięsa wołowego, do czego zużyto ok. 65 tys. kilogramów drewna opałowego, a cały proces grillowania trwał aż 14 godzin. „Na zagrychę” przygotowano także ponad 4 tony sałatki.Urugwajczycy odebrali ten niesamowity rekord swoim odwiecznym wrogom Argentyńczykom. Od lat trwa bowiem nieustanna rywalizacja między tymi dwoma nacjami, o to która z nich produkuje lepszą wołowinę. Grill miał więc dodatkowy wymiar honorowy.

Może więc czas pokazać, że Polacy w grillowaniu są równie dobrzy i spróbować zamachnąć się również na ten rekord?

ZOBACZ TEŻ GORĄCĄ DZIEWCZYNĘ:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen Facebook Poniedziałek 11.12.2017