Najdroższa wódka świata skradziona z baru

4,5 miliona złotych – tyle w przeliczeniu kosztowała butelka wódki Russo-Baltique, którą skradziono z kopenhaskiego baru Cafe 33. Co gorsza, butelka nie należała do właściciela lokalu, tylko do Rosjan.
212451,56965.jpg

Nieprzypadkowo Russo-Baltique uznawana jest za najdroższą wódkę świata. Butelka, w której drogocenny trunek jest przechowywany, wykonana jest bowiem z trzech kilogramów złota oraz trzech kilogramów srebra. Na dodatek znajdują się w niej fragmenty tapicerki oraz osłony chłodnicy auta, które w 1912 roku brało udział w rajdzie Monte Carlo, a jej korek to inkrustowany diamentami orzeł z godła Rosji.

No właśnie, skoro już przy Rosji jesteśmy. Trunek nie należał do właściciela Cafe 33 Briana Ingberga, a do rosyjskiego biznesmena, od którego został wypożyczony. Co gorsza, mimo swojej ogromnej wartości (1,1 mln euro, czyli 4,5 mln zł), wódka nie była ubezpieczona.W sieci pojawiło się także nagranie momentu kradzieży. Widać na nim wyraźnie, że złodziej dokładnie wiedział, po co przyszedł, jako że szukał tej jednej konkretnej butelki. Zresztą, z kolekcji nie zniknął żaden inny trunek.

Duńska policja prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie. Na razie nie wiadomo jednak kto i dlaczego ukradł akurat tę wódkę, ani też w jaki sposób złodziej dostał się do baru.

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ ROSJANKI:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen youtube.com Czwartek 04.01.2018