Najciekawsze premiery piwne 2016 roku

Amber - Apple Wheat

Apple Wheat, najnowsza propozycja Browaru Amber z rzemieślniczej serii po godzinach, to wybitny przedstawiciel piwa warzonego na jęczmiennych i pszenicznych słodach z dodatkiem tłoczonego soku z polskich jabłek. Aromatyczny i orzeźwiający charakter piwo zawdzięcza dobrze wyczuwalnym nutom cydrowym. Nowość Browaru Amber szybko zdobyła uznanie w oczach koneserów - Apple Wheat został jednym z laureatów 10. edycji prestiżowego Konkursu Piw Rzemieślniczych.

Amber - Apple Wheat.jpg

Amber - Czarny Bez

Amber Czarny Bez to połączenie klasycznego lagera z subtelnym aromatem kwiatów czarnego bzu, zbieranych raz do roku – na przełomie maja i czerwca. Naturalny wyjątkowy smak lata został zatrzymany w butelce i niezmiennie zachwyca zarówno wielbicieli nowości, jak i piwnych koneserów.

Amber - Czarny bez500.jpg

Doctor Brew - Galaxy IPA

Do produkcji tego piwa piwowarzy z browaru Doctor Brew wykorzystali całe szyszki chmielu. W oparciu o ich autorskie rozwiązanie esencja szyszek została rozpuszczona w piwie w zupełnie nowatorski sposób. Dzięki temu, nowość Doctor Brew zachwyca rześkim i bogatym aromatem.

617 ckm.jpg Kormoran - Imperium Prunum

Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw - portera bałtyckiego. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru.

Kormoran - Imperium Prunum500.jpg

Wrężęl - Tropical Imperial India Pale Ale

TIIPA to tropikalna wersja imperialnej IPA. Nowy produkt browaru Wrężel wyróżnia się bardzo mocno wyczuwalną goryczką i owocowym, bogatym aromatem. Jest to efekt połączenia smaku tropikalnych owoców i najbardziej aromatycznych gatunków chmielu zza oceanu.

Wrężęl - 500.jpg

Wąsosz - Porter Bałtycki

W nowości Browaru Wąsosz można wyczuć akcenty kawy, czekolady, ciemnych owoców oraz nutę dobrze zamaskowanego alkoholu. Porter Bałtycki to jedno z piw silnie związanych z polskimi ziemiami, a dla piwowarów z Browaru Wąsosz - wielki powód do dumy.

Wąsosz - Porter Bałtycki500.jpg

Artezan - Too young to be Herod

Too Young to be Herod to ciemne piwo w stylu Orange Stout. Od pierwszego łyku wyczuwalny jest w nim bogaty aromat pomarańczy. W smaku można odnaleźć także paloność, nuty chlebowe i lekką czekoladę, która doskonale współgra ze słodowością i subtelną goryczką.

Artezan - Too young to be Herod500.jpg


Dodał(a): materiał powstał przy współpracy z marką Amber Wtorek 14.12.2010