Mocna nuta

Głośnik JBL PowerUp Nokia to udany efekt współpracy amerykańskiej firmy audio i fińskiego producenta telefonów
JBL PowerUp NokiaPierwsze wrażenie
Sprzęt ma wymiary 11,5 x 28 x14,5 cm, a więc zmieści się nawet na niewielkiej półce. Obudowa z matowego plastiku naprawdę nieźle wygląda i jest dobrze spasowana. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna oraz nasza ulubiona, czyli bladoniebieska.

Technologia Qi

Witamy w świecie zaawansowanej fizyki – górna część głośnik kryje ładowarkę indukcyjną Qi. Po prostu połóż telefon na obudowie, a będzie ładował się bezprzewodowo. Główny minus tego rewelacyjnego rozwiązania? Obecnie skorzystać z niego mogą tylko posiadacze smartfona Nokia Lumia 920 (na zdjęciuoraz Nokia Lumia 820 (po dokupieniu specjalnej obudowy).  Czekamy na upowszechnienie się tego standardu.

Od tyłu
Znajdziesz tutaj włącznik oraz trzy złącza: zasilania (głośnik pobiera prąd wyłącznie z gniazdka, nie ma wbudowanej baterii), micro USB (do aktualizacji oprogramowania) oraz audio 3,5 mm (dzięki niemu podłączysz przewodowo np. telewizor czy komputer).

Dźwięk
Zakres częstotliwości: od 65 do 20 000 Hz, moc wyjściowa: 94 dB. Tyle teorii. W praktyce otrzymujesz basy potężne, mięsiste i dynamiczne, choć odrobinę przerysowane (taka dzisiejsza moda). Ważne, iż nie tłamszą reszty dźwięków – brzmienie jest zadziwiająco bogate i selektywne. Brawa dla JBL!

Łączność

W głośniku zastosowano technologię NFC ułatwiającą komunikację z niektórymi telefonami Nokia. Jednak nasze testy z użyciem smartfonów innych marek przebiegły też bardzo pomyślnie. Wbudowany w PowerUpa moduł Bluetooth 2.1 paruje się z nimi naprawdę szybko, łatwo i sprawnie.

Sterowanie
Dotykowy panel pozwala na regulację głośności, zmianę utworu oraz włączanie i pauzowanie muzyki. Oczywiście jeśli głośnik znajduje się na drugim końcu pokoju, nie musisz do niego podchodzić – tymi funkcjami możesz sterować także bluetoothowo, za pomocą telefonu, który staje się wtedy pilotem.

ZDANIEM CKM
Za ok. 1100 zł otrzymujesz sprzęt, który jest efektowny i zaawansowany technicznie – bezprzewodowy głośnik oferujący zaskakująco dobrą jakość i natężenie dźwięku. Sprawdzi się jako nagłośnienie sypialni, całego mieszkania albo imprezy na 100 osób. Znajdziesz coś lepszego w tej cenie? Nie wydaje nam się...
Dodał(a): CKM Czwartek 09.05.2013