Microsoft HoloLens - hologramowa rzeczywistość

Podczas gdy Google wycofuje ze sprzedaży swoje wirtualne okulary, by je dopracować, Microsoft kontratakuje nowym projektem, który mimo swej wielkiej rangi udało się utrzymać w tajemnicy przed węszącym światem zewnętrznym.

hololens-mars.jpg


Windows Holographic to najnowsza platforma zapakowana w okulary Microsoft HoloLens, która ma łączyć rzeczywistość wirtualną (virtual reality) z rozszerzoną (augmented reality). Dzięki niej wirtualne gogle najpierw przeanalizują otoczenia, a później nałożą na istniejące dookoła Ciebie środowisko hologramy 3D, z którymi będzie można wejść w interakcję. To ma je odróżniać od istniejącej już technologii zastosowanej w Oculus Rift.

hololens-bike.jpg

Hologramowe modele będą trójwymiarowe i będzie je można „dotknąć” i „przesunąć”. Ma to pomagać np. zespołom z różnych miejsc na świecie pracującym nad jednym projektem. Umożliwia to nanoszenie poprawek na istniejące obiekty i zmianę ich budowy na bieżąco. Innym oryginalnym zastosowaniem będzie naprawianie sprzętów domowych z interaktywnymi wskazówkami. Jednak zapewne najczęściej będą wykorzystywane do cyfrowej rozrywki.

hololens-kolanko.jpg

Okulary mają wbudowane sensory, które rozpoznają gesty rąk oraz obserwują bardzo szerokie pole widzenia. Na wyświetlaczach pokażą elementy wirtualnego interfejsu, a wbudowane głośniki odtworzą dźwięk z tej strony, z której zostanie wygenerowany.

hololens-mine.jpg

Microsoft HoloLens mają być jednostką niezależną, co oznacza, że mają wbudowane wszystkie podzespoły niezbędne do działania i nie muszą być parowane z komputerem czy smart fonem. Natomiast Windows Holographic może współpracować z innymi tego typu urządzeniami, jak wspomniane Oculus Rift, jednak pełnię możliwości będzie można wykorzystać tylko z dedykowanym sprzętem. Produkt ma wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku.A ty jak wyobrażasz sobie zastosowanie nowej technologii?

hololens.jpg
hololens-kitchen.jpg

Dodał(a): hajtek Czwartek 22.01.2015