Ludzie z tatuażami są bardziej agresywni

Badanie brytyjskich naukowców pokazało, że ludzie z tatuażami są bardziej agresywni niż ci bez nich. Zastanawiamy się, czy wnioski te dotyczą także tych, którzy mają wytatuowane jednorożce, postaci z bajek i serduszka...

ThinkstockPhotos-497303975.jpg

Naukowcy z Anglia Ruskin University przeprowadzili badanie, z którego wynika, że ludzie posiadający tatuaże są bardziej agresywni od tych bez dziar na swoim ciele. Dodatkowo okazuje się, że im więcej tatuaży, tym wyższy poziom agresji. Szczegółowe wyniki badania opublikowano w czasopiśmie "Body Image".

Wśród ankietowanych znalazło się 378 dorosłych osób w wieku 20-59 lat, z czego 25,7% badanych miało przynajmniej jeden tatuaż, a średnia ilość dziar wśród nich wynosiła 2,5 na osobę. Okazało się, że wśród wydziaranych osób odnotowano znacznie wyższy poziom agresji słownej, gniewu i buntu w porównaniu do ludzi bez tatuaży. Nie zauważono za to żadnego związku pomiędzy posiadaniem dziar, a wykształceniem, pomimo badań również pod tym kątem.

"Jednym z wyjaśnień takiego stanu rzeczy jest fakt, że ludzie z wyższym poziomem reakcyjnego buntu mogą reagować na swoje rozczarowanie i swoje frustrujące doświadczenia, robiąc sobie tatuaż" – powiedział szef badań, profesor Viren Swami.

"Mimo, że tatuaże stały się powszechne we współczesnym społeczeństwie brytyjskim, nasze wyniki mogą mieć wpływ na zrozumienie zależności pomiędzy robieniem dziar, a  ryzykownymi zachowaniami wśród dorosłych".

źródło: independent.co.uk


Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 02.11.2015