Kusza biurowa – zrób to sam

Pomożemy Ci przeżyć poniedziałek, a dodatkowo zyskasz sprawność manualną polegającą na konstruowaniu broni miotającej! Wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania kuszy, znajdziesz na swoim biurku lub u kolegi z boksu obok.
kusza-biurowa.jpg

Elementy niezbędne do zbudowania kuszy biurowej:
- 4 ołówki (najlepiej sześciokątne, nie o okrągłych krawędziach)
- 4 szerokie gumki recepturki
- 1 klips do papieru
- długopis z plastikową zatyczką
- taśma klejąca
- nożyczki

Krok 1.
Za pomocą gumki zwiąż ze sobą dwa ołówki, tak by były obok siebie. Masz za sobą pierwszy element – łuczysko, czyli część, do której przyczepiona będzie cięciwa (gumka napędzająca strzały).

Krok 2.
Musisz połączyć kolejne dwa ołówki, także równolegle. Tym razem na ich końcach za pomocą taśmy klejącej. Właśnie zbudowałeś łoże kuszy, czyli element, na którym leżeć będzie strzała zanim wyleci w kierunku kolegi przy biurku obok.

Krok 3.
Połącz obie konstrukcje gumką recepturką w krzyż, taki o jaki rozpętała się awantura pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Bliżej środka drugiej pary ołówków powinny znaleźć się końcówki piszące. Masz już gotowy szkielet biurowej kuszy.


Krok 4.
Z długopisu zdejmij zatyczkę. Jeśli jej końcówka jest zaślepiona lub ma sitko, przytnij ją tak, by przeszedł przez nią wkład piszący. Zatyczkę wsuń pod gumkę recepturkę łączącą dwie pary ołówków w krzyż. To posłuży za prowadnicę strzały.

Krok 5.
Kolejną gumkę recepturkę włóż między końcówki pary ołówków, tworzących poprzeczkę krzyża. To będzie cięciwa kuszy, czyli „mechanizm” wprawiający strzały w ruch, który naciągasz na wkłady.

Krok 6.
Czas zamontować spust, który uwolni cięciwę, a ta wypchnie strzałę przez prowadnicę. Taśmą klejącą przyczep klips biurowy na samym dole krzyża, tak byś ściskając `łapki` otwierał blaszki przytrzymujące gumkę recepturkę.

Krok 7.
Ładuj broń! Napnij cięciwę blokując ją w klipsie do papieru.  Wyjmij wkład z długopisu i włóż do prowadnicy od przodu kuszy. Od teraz jesteś groźny i niebezpieczny!

Krok 8.
Wyceluj w osobę, której nie lubisz i strzel w jej kierunku i strzel. Jeśli pójdzie na skargę do kierownika, że strzelasz z kuszy, rozmontuj szybko swoją broń i odłóż do przybornika. Kolega zostanie dyscyplinarnie odesłany do domu, by wytrzeźwieć po weekendzie.

Wypowiedz kolegom biurową wojnę, dzieląc się z nimi tą instrukcją!

Dodał(a): gianni Poniedziałek 21.07.2014