Król cosplayu

23 – dokładnie tyle w pełni funkcjonalnych gadżetów udało się upchnąć temu cosplayerowi w jego niesamowitym stroju Batmana. Tym samym pobił on rekord Guinnessa i pokazał, że dziecięce marzenia każdego mężczyzny, są w zasięgu ręki.
batman.JPG

Stroje Batmana, zwłaszcza te z serii Nolana o Mrocznym Rycerzu, nie tylko wyglądały niesamowicie, niczym prawdziwe zbroje, ale przede wszystkim miały tony różnych gadżetów, które pomagały człowiekowi-nietoperzowi spuszczać spektakularny łomot wszystkim dookoła.

Jeśli jednak do tej pory sądziliście, że każda z zabawek w mrocznym wdzianku Bruce’a Wayne’a była tylko wytworem reżyserskiej wyobraźni, to byliście w wielkim błędzie. Wszystko dlatego, że Julian Checkley, fanatyczny cosplayer, który w przebieranki w prawdziwym życiu bawi się od siódmego roku życia, odtworzył niemalże perfekcyjnie całą zbroję Batmana, wraz z 23 w pełni funkcjonalnymi gadżetami.

Niektóre z tych zabawek człowiek-nietoperz rzeczywiście posiadał w filmach, niektóre zaś są wymysłem wyobraźni cosplayera. Nie zmienia to jednak faktu, że zbroja Checkleya pobiła rekord Guinnessa, właśnie pod względem liczby działających gadżetów w realnym kombinezonie Batmana.

Znalazły się tam między innymi: dwa projektory w rękawicach, składane „batrangi”, pistolet na ogniowe kulki, ultradźwiękowe urządzenie odstraszające psy, gwiazdki shuriken Batmana, latarka, wskaźnik laserowy, bat-kamera, rozpylacz gazu, bomby dymowe, piersiówka Batmana, radio czy magnetyczne nadajniki śledzące pozycję.

I mimo tego, że zbroja ma naprawdę dużo żelastwa na wyposażeniu, to wygląda przy tym po prostu kozacko. Zobaczcie zresztą sami!

Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Piątek 26.08.2016