Kościelna taca ze zbliżeniowymi płatnościami kartą

Kościół też stara się wejść w XXI wiek, przynajmniej pod względem technologicznym. Od teraz w jednym z francuskich kościołów będzie można wpłacać ofiary na świątynię za pomocą zbliżeniowej karty.
Screenshot-2018-1-19 Diocèse de Paris on Twitter.png

To było nieuniknione i kiedyś po prostu musiało nastąpić. Kiedyś pisaliśmy wam o tzw. godspotach, czyli hotspotach z bezprzewodową siecią umieszczonych w kościołach w Niemczech. Tym razem spotkanie z Bogiem postanowił unowocześnić jeden kościół w Paryżu, który wprowadził terminale płatnicze, by wierni mogli finansowo wspierać swoją świątynię również za pomocą kart zbliżeniowych.

Z pozoru e-taca wygląda tak samo, jak zwykła. Ot, zwykły, wiklinowy koszyczek. Różnice pojawiają się jednak już przy bliższym spojrzeniu. Zamiast pustej przestrzeni na monety koszyk zawiera ekran (smartfon połączony z terminalem) z kwotą datku (2, 3, 5 lub 10 euro) i czytnik kart zbliżeniowych. Wierni nie muszą już przeszukiwać portfeli w poszukiwaniu drobnych – wystarczy jeden „pik” i kasa na nowy dach dla kościoła zostanie przelana na konto parafii.

I teraz wymówka w postaci „nie mam drobnych” przestaje mieć znaczenie. Ciekawe kiedy polskie kościoły podchwycą ten pomysł.

5a947b54-fc29-11e7-b6d4-89f19dcb9df9_1.jpg

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen Twitter Piątek 19.01.2018

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)