"jOBS" - premiera filmowej biografii Steve`a Jobsa

Ten film musiał powstać. Biografia Steve`a Jobsa była oczywistym wyborem do adaptacji filmowej
steve jobs film


Prawa do napisanej przez Waltera Isaacsona biografii twórcy potęgi Apple – Steve`a Jobsa – wykupił Sony Pictures i zmontował z tego film. Jeden z największych wizjonerów technologicznych naszych czasów jest idealną postacią na film biograficzny. Stworzenie wielkiego imperium od zera, przepychanki z korporacjami, które próbowały zatrzymać rozpędzoną lokomotywę pełną pomysłów musiały znaleźć swój finał na dużym ekranie. To kolejny pomnik w hołdzie zmarłemu szefowi Apple.

Film po raz pierwszy będzie można obejrzeć na największym amerykańskim święcie kina niezależnego - Sundance Film Festival 2013. Premiera biografii Jobsa „jOBS” będzie zamykała odbywający się w dniach 17 – 27 stycznia festiwal w Park City w Utah. Obraz obejmie 30 lat z życia nieżyjącego wizjonera, począwszy od roku 1971.

Sporo kontrowersji wzbudza marketingowe posunięcie w postaci obsadzenia głównej roli. Twórcę takich iGadżetów jak iPhone, iPad, zagra popularny i pojawiający się ostatnio gęsto na amerykańskich ekranach Ashton Kutcher. Były mąż Demi Moore znany jest bardziej z ról komediowych, stąd niepokój, że z biografii może wyjść farsa.Współzałożyciela Apple, Steve`a Wozniaka, zagra Josh Gad. Reżyserią zajmie się Joshua Michael Stern, a scenariusz na podstawie książki „Steve Jobs” Waltera Isaacsona napisał Matt Whiteley.

Nie jest jeszcze znana data polskiej premiery filmowej biografii Steve`a Jobsa „jOBS”.

Dodał(a): gianni Piątek 04.01.2013