Jesteś twardzielem? Przez te 5 błędów inni będą mieli cię za słabiaka

Mowa ciała często zdradza, jaki masz charakter i czasem wystarczy, żeby ktoś wyrobił sobie o tobie zdanie. Jeżeli masz się za prawdziwego twardziela, musisz unikać tych kilku rzeczy.
iStock-1132954609.jpg
O pewności siebie nie świadczy tylko elokwencja i umiejętność odnajdywania się w trudnych sytuacjach. Twoje ciało także potrafi “mówić”, dlatego powinieneś nauczyć się wypowiadać za jego pośrednictwem we właściwy sposób. Najważniejsze, abyś zastosował się do tych pięciu zasad.

Nie bądź Quasimodo
Do tej pory pamiętamy TV Market czy Telezakupy Mango, które niedawno zniknęły z odbiorników TV. Wśród nich można było spotkać urządzenie dbające o prostą postawę i było promowane sloganem: “nie garb się, jest pajączek”. Zgarbiona postawa może świadczyć o twoim braku pewności siebie, a inni już z pewnością będę postrzegać cię za taką osobę. Co więcej, badacze sugerują, że ludzie, który się garbią, zaczynają mieć niższą samoocenę i często mają pogorszony nastrój.

Nie kłaniaj się
Jeśli chodzisz ciągle z pochyloną głową, to popełniasz poważny błąd. W końcu nie jesteś rycerzem, który kłania się przed swoją księżniczką. Noś głowę uniesioną w górę, ale nie przesadź z tym, bo czasem warto spojrzeć też pod nogi. Wyprostowana postawa i broda uniesiona lekko do góry świadczą o dużej pewności siebie.

Nie piszcz jak dziewczynka
Nie każdy facet rodzi się z potężnym basem. Niektórzy po prostu mają miękki i nieśmiały głos. Natomiast na pewno zauważyłeś, że mężczyźni z niskim, głębokim i lekko szorstkim głosem są pewniejsi siebie. Dodatkowo to właśnie oni najczęściej przyciągają uwagę kobiet. Nawet jeśli twój głos jest naturalnie delikatny, postaraj się go wyćwiczyć. Mów głośniej i pełną gębą. I przede wszystkim nigdy nie szepcz pod nosem. No, chyba że mówisz swojej wybrance jakieś czułe słówka na ucho.

Nie bój się
Przestraszony wyraz twarzy jest bardzo odpychający i może świadczyć o tym, że boisz się niemal wszystkiego. A przynajmniej tak pomyślą o tobie osoby, które napotkasz na swojej drodze. Jeżeli chcesz, żeby mieli na twój temat dobre zdanie, po prostu delikatnie się uśmiechnij. Obyś tylko nie szczerzy się jak Phoenix w Jokerze. Natomiast w sytuacjach stresujących będzie lepiej, jeśli zrobisz bardziej wkurzoną niż wystraszoną minę. Inni nie będą mieli cię wtedy za mięczaka.

Patrz se skupieniem
Rozbiegane oczy to zdaniem ekspertów najgorszy ze wszystkich błędów. Jeśli nie potrafisz patrzeć komuś w oczy podczas rozmowy, od razu jesteś na przegranej pozycji. Tym bardziej, jeżeli twój rozmówca ma skupiony wzrok. Zamiast rozglądać się na prawo i lewo lub patrzeć na swoje buty (odsyłamy do punktu 2.) skieruj swoje spojrzenie na drugą osobę. A jeśli na serio masz ogromny problem z patrzeniem w czyjeś oczy, znajdź inny punkt na jego twarzy, który będzie na ich wysokości. Głęboki i skupiony wzrok pomoże ci w trudnych dyskusjach, a także we flircie z kobietami.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Piątek 21.08.2020