Jason Bourne powraca w nowym zwiastunie

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun, zapowiadający piątą już odsłonę przygód superszpiega wyszkolonego przez CIA – Jasona Bourne’a. Jednak to nie tylko powrót samego bohatera – bowiem w jego rolę wcieli się ponownie Matt Damon.
bourne.jpg
Od czasu gdy ostatni raz widzieliśmy Damona w roli Bourne’a minęło już blisko dziewięć lat. I przez ten czas widzowie z pewnością zdołali już zatęsknić za superinteligentnym i doskonale wyszkolonym szpiegiem CIA, którego tożsamość była pewną zagadką przez kolejne trzy części.

Oczywiście w międzyczasie, w 2012 r., został nakręcony mały przerywnik („Dziedzictwo Bourne’a) z Jeremym Rennerem w roli głównej, jednak produkcja ta zdecydowanie odstawała poziomem od tych z Mattem Damonem.

Dlatego też w tym roku Jason Bourne powróci w swojej najbardziej znanej i kultowej odsłonie, i znów wciągnie widzów w wir szpiegowskich intryg, związanych ze swoją mroczną przeszłością. Powrót do klimatu pierwszych trzech części ma zapewnić także reżyser Paul Greengrass, który stał za obiektywem także przy okazji kręcenia „Krucjaty Bourne’a”, a także „Ultimatum Bourne’a”.Oprócz Matta Damona, na ekranie zobaczymy także Julię Stiles, Alicię Vikander, Vincenta Cassela i Tommy Lee Jonesa. Troje ostatnich wymienionych aktorów zadebiutuje w tym filmowym cyklu.

Film ma trafić na ekrany 29 lipca 2016 roku, jednak na tę chwilę nie są znane szczegóły dotyczące scenariusza. Wiadomo jedynie, że fabuła ma być osadzona 12 lat po wydarzeniach z poprzedniej części.

ZOBACZ TAKŻE POWRÓT KULTOWYCH "SIEDMIU WSPANIAŁYCH"

Ten film ma w sobie wszystko to, co oryginał... i jeszcze Chris Pratt.

Opublikowany przez Esquire Polska na 21 kwietnia 2016


Dodał(a): Jakub Rusak Czwartek 21.04.2016