Jaki rodzaj alkoholu zaproponować kobiecie, aby nie wyjść na buraka

Masz ochotę spędzić naprawdę gorący wieczór ze ślicznotką? Zapewnisz to sobie, serwując jej odpowiedni napój – zarówno smaczny, jak i posiadający odpowiednią zawartość alkoholu. Artykuł ukazał się w magazynie CKM nr 08/2011.
iStock-943831078.jpg

NALEJ WINA
Napój ze sfermentowanych winogron od tysięcy lat jest randkowym pewniakiem. A więc zaproponuj jej kieliszek czegoś odpowiedniego.

Drogie czy tanie?
Jesteś człowiekiem oszczędnym? Naukowcy ze Sztokholmskiej Szkoły Ekonomicznej i Uniwersytetu Harvarda nie mają dla ciebie dobrych wieści. Podkreślają, że kobiety zdecydowanie preferują droższe trunki. Podczas badań przeprowadzonych na grupie 266 osób porównywano dwa wina: butelka pierwszego kosztowała ok. 15 zł, natomiast drugiego 120 zł. O ile w ślepym teście kobiety zwykle nie zauważały istotnych różnic pomiędzy trunkami, to znając ich ceny, zachwycały się już wyłącznie winem droższym. Co ciekawe, dla badanych mężczyzn cena nie była istotna.

– Kobiety zawsze szukają zależności między ceną kupowanego im wina a zarobkami mężczyzny. A te, nie czarujmy się, są dla nich bardzo ważne. To kwestia ewolucyjna – tłumaczy Johan Almenberg z Universytetu Harvardzkiego. Niestety, zatem czekają cię wydatki...

Czy kolor ma znaczenie?
Wedle bardzo popularnego stereotypu kobiety preferują wina białe. Okazuje się, że to nieprawda. Dowiódł tego sondaż wśród 10 500 pań przeprowadzony przez magazyny winiarskie z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA i Hongkongu. Okazało się, że kobiety na pierwszym miejscu stawiają wina czerwone – jest to ulubiony trunek 51,1 proc., podczas gdy wina białe wybiera zaledwie 26,4 proc.

SIŁA DRINKA
A może wolisz zaproponować jej koktajl alkoholowy? Oto trzy najbardziej kochane przez kobiety drinki wg rankingu allwomenstalk.com

1. Cosmopolitan
Ten koktajl jest absolutnym damskim numerem jeden. Dlaczego? W końcu był faworytem bohaterek „Seksu w wielkim mieście”.
●1 miarka wódki
●2,5 miarki likieru Cointreau
●4,5 miarki soku żurawinowego
●sok z połowy limonki
Wszystkie składniki mieszasz w szejkerze z lodem, wlewasz do kieliszka koktajlowego, dekorujesz plastrem limonki.

2. Margarita
Od lat wiadomo, iż dziewczyny, które uważają się za szalone i spontaniczne, mają wstydliwą słabość do tequili.
●2 miarki tequili
●1 miarki likieru Cointreau
●1 miarka soku cytrynowego
●1 miarka soku limonkowego
Zmieszaj składniki w szejkerze. Brzeg kieliszka nawilż lekko za pomocą plasterka limonki, po czym pokryj go solą.

3. Mojito
Drink, który pokocha twa kobieta, a i ty napijesz się go bez wstydu – mojito pijali przecież Ernest Hemingway i James Bond!
●1 miarka białego rumu
●2,5 miarki soku z limonki
●5 listków świeżej mięty
●2 łyżeczki cukru
Miętę rozgnieć lekko w szklance, dodaj lód i kolejne składniki. Wedle uznania dopełnij gazowaną wodą mineralną.

KOBIETY KOCHAJĄ PIWO!
Wydaje ci się, że nowo poznanej ślicznotki nie wypada częstować złocistym trunkiem? Otóż jesteś w wielkim błędzie – dziewczyny wręcz przepadają za napojami z pianką. Sprawdź, jakie typy piw są ich ulubionymi!

Lambik
Któż może wiedzieć więcej na temat piwnych upodobań kobiet niż członkinie towarzystwa Pink Boots Society (pinkbootssociety.org), skupiającego panie pracujące w branży piwowarskiej? Ich zdaniem, ulubionymi piwami piwowarek są lambiki, czyli belgijskie piwa warzone przy użyciu szczepów dzikich drożdży, słodu jęczmiennego oraz pszenicy. Kolejne na liście ulubionych są cydry, portery i stouty. Natomiast zdecydowanie najmniejszą miłości ą panie darzą lekkie lagery.

Belgijskie mocne ALE
Trop belgijski poleca również kobieta, która w życiu próbowała już grubo ponad dwa tysiące rodzajów piw. Mowa o Cindy „Hot Stuff” Modesitt, najsłynniejszej na świecie degustatorce i testerce piwa. Trunkiem jej życia jest Grand Cru – ciemne zdecydowane w smaku piwo z browaru AleSmith (San Diego, USA), tworzone wedle starej belgijskiej tradycji przy zastosowaniu fermentacji spontanicznej. Zdaniem Cindy, podobny trunek powinieneś zaserwować, jeśli chcesz naprawdę mile zaskoczyć damę.

Brytyjskie ALE
CAMRA to bardzo prężne stowarzyszenie istniejące od 1971 roku i skupiające największych entuzjastów ale, czyli tradycyjnego brytyjskiego piwa górnej fermentacji. Organizacja liczy ponad 100 000 członków, z czego niebagatelną część stanowią kobiety. Ich zdaniem mężczyzna, który zaproponuje prawdziwej damie kufel piwa ale, niesamowicie zyskuje w jej oczach. Oczywiście musi być to trunek najwyższej jakości: niepasteryzowany, bez konserwantów, sztucznych aromatów i bez przesadnej ilości dwutlenku węgla.

PIWOSZKI SĄ SEKSOWNE
Jaki typ kobiet najbardziej kochają mężczyźni? Otóż okazuje się, że są to panie, które na pierwszej randce zamawiają piwo zamiast wina! Do takich wniosków prowadzą badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii na zlecenie kobieco piwnego portalu BitterSweet Partnership. Ale na wybór napoju z pianką decyduje się zaledwie 6 proc. dam. Dlaczego? Bo dziewczyny obawiają się, że, pijąc piwo, będą postrzegane jako mniej kobiece i nieatrakcyjne. Tymczasem jest to wielkie nieporozumienie – zdaniem ankietowanych mężczyzn to właśnie kobiety z kuflem piwa w ręku sprawiają wrażenie bardziej niezależnych, wesołych, chętnych, godnych zaufania i, przede wszystkim, niesamowicie seksownych.

DAMSKI WYNALAZEK?
Chcesz przekonać dziewczynę, by napiła się z tobą piwa? Jeśli ukochana uważa, że to mało kobiecy napój, powinieneś użyć siły naukowych argumentów i powołać się na najnowsze wyniki badań! Otóż zdaniem brytyjskiej feministki, pisarki i historyczki Jane Peyton to kobiety wymyśliły proces warzenia piwa (7 tys. lat temu w Mezopotamii), po czym przez wieki zajmowały się jego produkcją i miały monopol na sprzedaż napoju z pianką. Pani Peyton podkreśla, że jeszcze w XVII–wiecznej Anglii kobiety stanowiły niemal 80 proc. zarejestrowanych piwowarów! Stan rzeczy zmienił się dopiero w czasach rewolucji przemysłowej, gdy mężczyźni zdradziecko przejęli branżę piwowarską. Przytaczając wnioski pani Peyton, na pewno przekonasz swą kobietę, by pokochała napój z pianką.

Artykuł ukazał się w magazynie CKM nr 08/2011

Dodał(a): CKM/ fot. istockphoto.com Sobota 16.02.2019