Jak dobrać garnitur?

Garnitur niewątpliwie jest symbolem klasy i elegancji. Wielu panów zastanawia się, jak dobrać garnitur, by pasował idealnie. Czy kupić gotowy garnitur czy warto uszyć strój na miarę?

garnitury.jpg

Garnitur z salonu czy szyty na miarę?

Gotowy garnitur z salonu raczej będzie tańszy niż ten, który będzie uszyty na specjalne zamówienie. W salonach garniturów mamy bardzo duży wybór w fasonach, kolorach i tkaninach. Możemy często znaleźć modele z poprzedniego sezonu, które kupimy już od 800 zł. Na cenę przede wszystkim wpływ ma jakość materiału. Za garnitur wykonany z dobrej tkaniny musimy zapłacić około 3000 złotych. Należy jednak zwrócić uwagę, że odpowiednie dopasowanie garnituru jest podstawą. Nawet najlepszej jakości materiał nie będzie dobrze wyglądał, jeśli marynarka nie będzie odpowiednio leżała, a spodnie będą za długie. Ceny garnituru szytego na miarę zaczynają się od 3000 złotych. Jeśli wybierzemy takie rozwiązanie, mamy gwarancję, że zastosowane tkaniny będą dobre jakościowo, a strój będzie dopasowany idealnie.

Garnitur idealny

Przy wyborze garnituru warto zwrócić uwagę na materiał i sprawdzić, czy jest podatny na zagniecenia. Nie będziemy czuć się dobrze, jeśli nasza marynarka będzie pognieciona. Należy także pamiętać, że połyskliwe tkaniny nie prezentują się dobrze. Wzorzyste garnitury na pewno są modne, jednak nie będą pasowały do każdej okazji. Przy wyborze garnituru warto zastanowić się, czy szukamy czegoś uniwersalnego, czy bardziej ekstrawaganckiego.

Oprócz wyboru materiału szczególnie ważne jest przypasowanie – źle uszyty lub niedopasowany garnitur może naruszyć proporcje ciała. Marynarka garniturowa powinna zakrywać większą część męskich pośladków lub dzielić męską sylwetkę na pół – w ten sposób figura zachowa naturalne proporcje. Kołnierzyk marynarki powinien przylegać do koszuli, a klapy marynarki do klatki piersiowej. Natomiast rękawy powinny kończyć się około dwa centymetry powyżej przegubu marynarki tak, żeby wystawały mankiety koszuli. Nogawki spodni nie mogą opinać nóg oraz muszą być odpowiednio szerokie. Bardzo ważne jest, aby nogawki nie załamywały się na linii kostek, ponieważ jest to bardzo nieeleganckie.

Zakup garnituru

Pamiętajmy, że dobrze dobrany garnitur ukryje mankamenty sylwetki oraz wyeksponuje to, co jest w figurze najkorzystniejsze. Nie warto tutaj oszczędzać. Dobrze skrojony garnitur powinien znajdować się w szafie każdego mężczyzny. Co zrobić, gdy potrzebujemy garnitur naprawdę dobrej jakości, a nie mamy na niego odpowiednich środków finansowych? Rozwiązaniem mogą okazać się np. pożyczki online w Profi Credit, które często pozwalają pozyskać środki finansowe w ciągu kilka minut. Jeśli czeka Cię ważna uroczystość lub rozmowa kwalifikacyjna, w której musisz prezentować się nienagannie, pożyczka online pomoże w zakupie garnituru idealnego. Pamiętaj jednak, że każda pożyczka lub kredyt to zobowiązanie, które będziesz musiał spłacić. Pożyczając pieniądze, należy kierować się rozsądkiem i zweryfikować, czy wysokość zaoferowanych przez pożyczkodawcę rat nie nadwyręży zbytnio naszego domowego budżetu.


Dodał(a): Izabela Popko Czwartek 26.07.2018