Pig Story

Knuj! Intryguj! Podkładaj świnie i awansuj!

awans


Marzysz o karierze i złości cię, że jeszcze nie jesteś na szczycie? Nie trać czasu, tylko wykorzystaj sprawdzone metody awansu. Obudź wreszcie w sobie świnię!


1. Siła sugestii
Wmów szefowi, że konkurujący z tobą pracownik do niczego się nie nadaje i ty zrealizujesz jego zadania lepiej. Aby mieć pewność, że tego dokonasz, schowaj „nowemu” ważne dokumenty, wsyp mu do kawy łagodnie przeczyszczający środek, itp. Takie prostackie metody — twierdzą naukowcy z Uniwersytetu w Utah (USA) —  są zaskakująco skuteczne.


2. Uprzejmie donoszę
Dokładnie śledź pracę kolegów, wyłapując wszystkie ich błędy. Następnie wyślij anonimowy list do bossa. „Każdy menedżer podejrzewa, że jego zespół robi go w konia. Często jednak nie ma na to dowodów. Donosik upewni go w jego paranoi i zmusi do działania” — zapewnia naukowiec J.R. Thammer.


3. Love story
Masz szefa w spódnicy? Dramat, ale możesz to wykorzystać. Bądź więc szarmancki i elegancki, a najlepiej ją po prostu uwiedź. I nie grymaś — cel uświęca środki. „Co czwarty awans to awans przez łóżko” — zapewnia Adam Majchrzak, psycholog.


4. Idź na całość!
Bądź bezkompromisowy. Na naradzie wrzaśnij: „To skandal, że w czasach zastoju i kryzysu nasz dział nie robi nic, by było lepiej!”. I tu podaj jakiś pomysł, najlepiej autorstwa szefa. „To świetny chwyt — twierdzi psycholog Adam Majchrzak. — Boss będzie zaskoczony, gdy szeregowy pracownik wywali to, co on sam myśli”.


5. Wysługa lat

To sposób awansowania, gdy nie umiesz knuć i jątrzyć. Jesteś za to wytrwały jak osioł. Od 12 lat pracujesz jako młodszy referent, o czym co dzień przypominaj szefowi, dodając, że się zasiedziałeś, nie rozwijasz się, a jedyne, czego się dorobiłeś, to hemoroidy. Być może szef cię awansuje za wysługę lat, ale może też oddać w ręce psychiatrów. Wytrzymał tu tyle lat? To wariat!


Teraz chwila szczerości. Odpowiedz „tak”  lub „nie” na poniższe pytania.
1. Czy pożądasz żony bliźniego swego?
2. Czy zabrałbyś fujarkę biednej pasterce?
3. Czy nadmuchałbyś małą, zieloną żabkę?
4. Czy lubisz małe, puszyste owieczki?
5. Czy zgłosiłbyś swa matkę do „Big Brothera”?
6. Czy doniósłbyś na własnego proboszcza?
7. Czy sadzisz, że rude są wredne?
8. Czy oszukałbyś dziewczynkę z zapałkami?
9. Czy lubisz kopać leżącego?
10. Czy Britney Spears to wielka artystka?


Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „nie”, to nie pomoże ci nawet nasz poradnik. Przykro nam, ale jesteś... szlachetnym nieudacznikiem.


Dodał(a): ckm Środa 21.09.2011