Hybrygra

Czy jeśli coś jest do wszystkiego, to na pewno jest do niczego? Sprawdzamy możliwości Onyx Midia XTR 7000 Play, czyli całkiem sprytnego połączenia przenośnej konsoli do gier z androidowym tabletem
Onyx.jpgPIERWSZE WRAŻENIE

Na „dzień dobry” najbardziej zaskakuje rozmiar urządzenia – konsola mierzy ok. 25x12x2 cm i waży 450 g, czyli jest sprzętem, który znacznie bardziej nadaje się do noszenia w plecaku niż w kieszeni. Jakość plastiku oraz spasowania obudowy nie powala na kolana, jednak nie ma tragedii – to stosunkowo niewielkie minusy, jeśli tylko wielki siedmiocalowy ekran IPS o rozdzielczości 1280x800 pikseli zaoferuje nam porcję naprawdę solidnej rozrywki. Dobre pierwsze wrażenie robi wyprofilowana tylna część obudowy, podoba się nam również umieszczenie analogowych joypadów na górze (odwrotnie niż np. w konsoli Sony PS Vita) – wszystko to sprawia, że Onyxa trzyma się w dłoniach bardzo wygodnie i pewnie, nawet przez moment nie pojawia się obawa, że sprzęt wypadnie nam np. na podłogę.

STREFA ROZRYWKI
Onyx oparty jest na systemie Android (4.2.2 Jelly Bean), co pozwala wybierać spośród grubo ponad miliona aplikacji i gier z Google Play. Sprzęt posiada emulatory, dzięki którym można odpalać tytuły z konsoli takich jak Nintendo 64, Playstation 1, PSP, Game Boy Advance i Game Boy Color. Nie lubisz grać za pomocą wyłącznie dotykowego ekranu? Docenisz możliwość zarządzania zestawem analogowych kontrolerów; wystarczy przeciągnąć ikony odpowiadające przyciskom na obszary ekranu, których dotknięcie powoduje działanie w grze. Owa funkcja współdziała z większością gier. Czterordzeniowy procesor 1 GHz z układem graficznym PowerVR i 2 GB pamięci RAM może nie czynią z Onyxa Bugatti Veyrona, lecz przyzwoicie radzą sobie nawet z ciężkimi i wymagającymi grami 3D, takimi jak np. ulubiony przez naszą redakcję „RoboCop”.

WARTOŚCI DODANE

Gry i zabawy to dla ciebie nie wszystko? Spokojnie, Onyx Midia to także pełnowartościowy tablet, świetny do przeglądania internetu, słuchania muzyki czy oglądania filmów na YouTube. Na pokładzie znajdziesz łączność Bluetooth 2.1 i WiFi 802.11b/g/n. Urządzenie ma wbudowaną pamięć 16 GB, którą rozszerzasz za pomocą kart microSD. Dzięki pokaźnym rozmiarom urządzenie mieści w środku litowo–polimerową baterię o pojemności aż 5600 mAh. Słabością Midii XTR 7000 Play są możliwości fotograficzne – owszem, jest tu kamera przednia (rozdzielczość 0,3 MP) i tylna (5 MP), ale równie dobrze możesz robić zdjęcia suszarką do włosów. Wisienką na torcie może być dostępne opcjonalnie urządzenie Onyx Midia StreamIT, dzięki któremu bezprzewodowo transmitujesz obraz HD z konsoli na ekran telewizora lub zewnętrznego monitora.

PODSUMOWANIE

Dobra propozycja dla kogoś, kto szuka konsoli do gier oraz przyzwoitego tabletu, połączonych w jedność, a pokaźne rozmiary nie są dla niego minusem. Onyx to wydatek 699 zł, czyli to tak, jakbyś kupował dwa urządzenia w cenie jednego.


Artykuł pochodzi z miesięcznika CKM/4/2014


Dodał(a): CKM Piątek 09.05.2014