Najlepsze imprezy sylwestrowe

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Aby nowy rok był lepszy od starego, musisz rozpocząć go z rozmachem

impreza

CZAS PRZYSZŁY - Już dzisiaj zaplanuj nadchodzącą imprezę Sylwestrową

Times Square, Nowy Jork

Nie ma lepszego miejsca na sylwestrową imprezę. Od stu lat świetlista kula na szczycie jednego z domów na Times Square obwieszcza ludziom, że są o rok starsi.

Sydney, Australia

Impreza na Bondi Beach, ulubionej plaży mieszkańców Sydney. O dobrą zabawę zadba Fat Boy Slim, a ci, którym się znudzi, mogą iść pod słynny Harbour Bridge, by obejrzeć imponujący pokaz sztucznych ogni.

The Mansion, MGM Grand Hotel, Las Vegas

Prawdopodobnie najdroższy hotel na świecie – 5 tysięcy dolarów za nocleg, i to bez wyżywienia! Ale noc jest długa, więc masz szansę odkuć się w kasynie.

Le Man Ray, Paryż

Sylwester smakosza w jednej z najmodniejszych paryskich restauracji. Wykwintny pięciodaniowy posiłek przyrządzony zgodnie z regułami nouvelle cuisine – na pewno wart 200 euro wydanych na wejściówkę. Nie zapomnij o eleganckim ubraniu.

Nowy Rok, Hongkong

Jeden sylwester to za mało? Skocz do Hong-kongu. Mieszkańcy miasta lubią poszaleć, więc impreza potrwa kilka dni. 

CZAS PRZESZŁY - Przodkowie też umieli się bawić

ZDOBYCIE KONSTANTYNOPOLA

29 maja 1453 r.

Trzydniówka w wykonaniu 200 tysięcy tureckich żołnierzy po zdobyciu jednego z najzamożniejszych miast ówczesnego świata. Turcy bawili się przednio, gwałcąc, mordując i rabując. Po trzech dniach zabawa się skończyła – nie było już czego kraść i kogo zabijać. 

ROSJANIE W BERLINIE

9 maja 1945 r.

To była impreza! Samogon lał się strumieniami, skutecznie łamiąc lody między zwycięzcami a pokonanymi. Pamiątką po wielodniowej zabawie stało się kilkadziesiąt tysięcy dzieci, które przyszły na świat zimą 1946 roku. 

PRZYJĘCIA U BORGIÓW

Początek XVI wieku

Lukrecja i Cesare Borgia to najsłynniejsze rodzeństwo renesansowej Italii. Przyjęcia, które organizowali (bywał na nich także ich ojciec, papież Aleksander VI), do złudzenia przypominały dzisiejsze sex parties. Wszyscy świetnie się bawili, a najlepiej Lukrecja – nielubianych gości częstowała trucizną i patrzyła, jak konają w konwulsjach.Dodał(a): ckm Czwartek 03.11.2011