Ewolucja bikini od 1890 r.

Z tak szybko zmieniającą się obyczajowością, dziewczyny wkrótce porzucą jedną z części tego stroju kąpielowego. Za rok bikini będzie obchodzić 70. urodziny. Gdy powstało, wiele osób chciało karać grzywnami i wtrąceniem do lochów za jego noszenie.
ewolucja-bikini.jpg

Bikini to dwuczęściowy strój kąpielowy składający się ze stanika i majtek zakończonych poniżej pępka. A przekładając na ludzki: dwa trójkąty spięte sznurkiem na górze i dwa sznurki spięte ze sobą na dole. Oto idealna definicja najlepszej kobiecej stylizacji.

Pierwszy raz świat ujrzał bikini 5 lipca 1946 roku. Wtedy założyła je opłacona striptizerka, bo żadna modelka nie chciała w nim wystąpić, uznając je za zbyt wyuzdane. Autorem stroju, a właściwie jego nazwy jest francuski inżynier Louis Réard, który w latach 40. przejął od matki biznes bieliźniany. Na plażach Saint-Tropez zauważył, że ówczesne stroje kąpielowe były dla kobiet niewygodne. Dziewczyny podwijały długie nogawki, zaciągały wyżej rękawki i odsłaniały brzuchy żeby złapać więcej opalenizny. Wtedy on i projektant mody Jacques Heim rozpoczęli rywalizację, by stworzyć najmniej zakrywający strój kąpielowy.Jacques co prawda wygrał i to jego wdzianko pojawiło się jako pierwsze na plażach, ale swoją nazwę zawdzięcza jednak Louisowi. A właściwie Atolowi Bikini na Oceanie Spokojnym, gdzie Amerykanie cztery dni wcześniej przeprowadzili próbę atomową. Réard liczył na to, że jego stroje będą miały podobne rażenie i zasięg co zdetonowana bomba. I miał rację, ale świat dochodził do tego pół wieku, zanim skąpe dwuczęściowe stroje przestały być gorszące.

Zobacz jak od 189o roku rozwijały się stroję kąpielowe. Zakładamy, że najbardziej podoba Ci się strój przyszłości… choć ten z lat 80. też jest intrygujący. Sprawdź również inne odmiany tego stroju: monokini, trikini, microkini, bandeaukini, skirtini.

Dodał(a): Jan Rzeźnik Wtorek 26.05.2015