10 najciekawszych Egipskich zabytków

Egipt co roku przyciąga niezliczone tłumy turystów. Jego niesamowity klimat przesiąknięty starożytnymi legendami, czarami i monumentalnymi zabytkami sprawia, że nie będziesz chciał go opuścić.
Egipt

Oto top 10 Egipskich zabytków, które koniecznie musisz zobaczyć.

1.  Piramidy w Gizie – Największą z piramid jest piramida Cheopsa (137 m wysokości), a pozostałe dwie należą do faraonów Chefrena i Mykerinosa. Znajduje się tak także posąg słynnego Sfinksa.
2.  Świątynie w Karnaku – Największy kompleks świątyń w Egipcie. Całość zajmuje ponad 3 km. Kwadratowe, a podzielona jest na 3 segmenty.
3.  Świątynia Luksorska – Nazywana „muzeum świata”. Świątynia ma 260 metrów dlugości i jest jedną z najbardziej niesamowitych pozostałości po starożytnym świecie.
4.  Dolina królów – Znajduje się tam ponad 60 grobowców. Pochowano tam między innymi: Tutenchamona, Ramzesa VI i Ramzesa III
5.  Muzeum Egipskie – Znajduje się w Kairze i można tam obejrzeć między innymi: mumie, sarkofagi, posągi, reliefy i skarby Tutenchamona.
6.  Oaza Siwa – Znajduje się na Sacharze i rozciąga się na długości ok. 8 km. Znajduje się tam świątynia Amona, a jedną z atrakcji Są kąpiele w źródłach z lekko gazowaną wodą źródlaną.
7.  Świątynie w Abu Simbel – Są to  dwie świątynie zbudowane przez Ramzesa II na cześć jego i jego żony Nefertari. Wejścia do świątynie pilnują cztery ogromne posągi Ramzesa II (kolosy mają po 20 m.)
8.  Rafa koralowa Morza Czarnego – To raj dla plażowiczów i nurków. Pod wodą znajdują się tysiące gatunków ryb i koralowców o niesamowitych koloroach.
9.  Biała Pustynia – Stwarza wrażenie niesamowitego, rażącego bielą. Surrealistycznego obrazu.
10.  Rejs po Nilu – To bardzo popularny rodzaj zwiedzania górnego Egiptu.


Dodał(a): Olga Wap Sobota 19.02.2011