Dron sterowany palcem

Kontrolowanie drona jeszcze nigdy nie było tak bajecznie proste! Teraz wystarczy przejechać palcem po ekranie iPhone'a lub iPada, by wskazać mu drogę!

6575765756756.png

Dron Ares reklamowany jest hasłem: "Jeśli potrafisz rysować, potrafisz latać". I to jest prawda. By robot wzniósł się w powietrze i poleciał tam, gdzie sobie życzysz, wystarczy ci bowiem ekran urządzenia mobilnego takiego jak iPhone czy iPad oraz palec, którym narysujesz mu drogę. Bajecznie proste, prawda?

Głównym zadaniem opisywanego przez nas drona ma być robienie zdjęć lotniczych oraz rejestrowanie materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości. Za pomocą specjalnej aplikacji będziesz mógł wyznaczyć jego trasę, określić wysokość na jakiej ma lecieć oraz zdecydować, w którym kierunku ma być skierowana kamera.

Cena robota zależna będzie od sprzętu fotograficznego znajdującego się na pokładzie. Najtańszą wersję będzie można dostać już za 699 dolarów, w zestawie nie będzie jednak kamery (opcja ta dedykowana jest posiadaczom GoPro). Najdroższa opcja kosztować będzie 1199 dolarów (kamera nagra obraz w jakości 4K i zrobi zdjęcia w formacie RAW).Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Środa 08.04.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)