Detonacja półtonowej bomby

Tak wygląda detonacja ważącej 500 kg bomby z czasów II Wojny Światowej. W sieci pojawił się filmik, na którym udokumentowano kontrolowany wybuch niewypału znalezionego w Białymstoku.
1.jpg

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało filmik z detonacji półtonowej, mierzącej ponad dwa metry długości bomby pochodzącej z czasów II Wojny Światowej. Ogromny niewypał został znaleziony w piątek 7 lipca 2017 roku w Białymstoku.

Bomba znajdowała się na ulicy Ciołkowskiego. Dwa dni po jej odkryciu saperzy z 16. Patrolu Rozminowania w Białymstoku zabezpieczyli i wywieźli niewypał. Na czas akcji ewakuowano około 10 000 osób mieszkających na pobliskich osiedlach.

Niewypał załadowano na pojazd zwany bombowozem i pojechano na poligon wojskowy w Orzyszu, gdzie 10 lipca 2017 roku dokonano detonacji. Saperzy oceniają, że gdyby broń wybuchła w miejscu znalezienia zniszczyłaby wszystko w promieniu kilkudziesięciu metrów.

Skoro niewypał sprzed tylu lat mógłby narobić takich szkód, to nie chcemy nawet myśleć o zasięgach tej młodej i naturalnej seksbomby:

Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: YouTube Wtorek 11.07.2017